• videolar

 1. aşık olduğu kızla yakınlaşabilmek amacıyla çıktığı yolculuğun engebeli yollarında kızın kalbini kazanmak amacıyla yaptığı her haraket kız tarafından beğeniyle karşılanan, bu yüzden kızın çoğu derdini paylaştığı, kaçınılmaz dost olma yoluna geri dönülmez bir giriş yapan bahtsız erkek.
 2. çoğu zaman dönüşü olmayan, sevdicek tarafından erkek gözüyle görülmeyen, bu yüzden olur da bigün duygular ifade edilirse büyük ihtimalle -kibarca- reddedilecek olan erkektir.
 3. bi güvensizlik hali, saçmalama ve salaklık da barındırır evet ama onu mutlu edememe ve kendini beğindirememe korkusu olaya daha bi hakimdir.
 4. iki ucu boklu değnek misalidir. bir yandan itiraf edip rahatlamak ister, diğer yandan da o'nu tamamen kaybedeceği ihtimalinin varlığı tedirginlik yaratır. öldürmeyen ama süründüren bir tür işkencedir. yol yakınken dönmek, bünyeye eziyet etmemek en doğrusudur. ama tabi gönül ferman dinlemiyor dışardan konuşmak kolay..
 5. aşk ve dostluktan hangisinin daha şiddetli olduğunu biran önce belirleyip ona göre yoluna devam etmesi gereken erkektir.
  yada zamana bırakıp acısıyla tatlısıyla birinin su yüzüne çıkmasını da bekleyebilir. biraz sancılı olsa da.
 6. kendine ve kıza büyük kötülük yapan erkektir. tamam belki onu kaybetme korkusu vardır ama bu riski göze almadan onu kazanma şansı da yoktur.. bir defa öncelikle aşık olduğu kişiyi kandırıyor olmak,ona herhangi bir arkadaşıymış gibi davranmak,bu şekilde yanında olmaya çalışmak ne kadar doğrudur?onu kandırmış olmuyor mudur?
  ikincisi, onun yanında olmakla mutlu olduğunu düşünen kişi kendini kandırmıyor mudur? evet mutludur onunlayken ama sadece içinde "bir gün belki" umudu taşıdığı içindir bu mutluluk,asla onun arkadaşı olduğu için falan değil.mutluluğu bu yüzden değilse zaten aşık değildir.
  bir şekilde durum anlatılmalıdır..sonra ne olacaksa olmalıdır..
  (bkz: bence)
 7. dost olmayı düşündüğü andan itibaren aşkını kalbine gömmesi gereken erkektir. kızın duyguları değişmediği sürece platonik takılmanın hiçbir mantığı yoktur. aşkta mantık aranmaz, ben kafamın dikine giderim, öyle aval aval hayal kurarım diyorsanız, size bol uykusuz geceler..