1. futbolcuların yerde ölüyormuş gibi kıvranmalarının ardından sağlık görevlilerinin bacaklarına sıktığı soğuk spreyin sihirli etkisiyle koşa koşa oyuna dönmelerinden esinlenmiş bir kısım esnafın ** kulağını deldirmek isteyen minik yavruları, acıyacak mı diye sorup duran kızları kandırmak amacıyla camlarına yapıştırdıkları ilan. biraz kolonyalı pamukla ovalanmış kulak memesinin üzerine sıkılan hafif buzlu, sihirli spreyin nasıl bir narkoz etkisi yaptığı da tartışılmaktadır.
  2. "delinecek olan kulağın ağrısız olması gerekir" gibi bir çıkarım yapmanın son derece doğal olduğu cümle.
  3. bütün (evet bütün) dershanelerin türkçe ve dil bilgisi derslerinde "anlatım bozukluğu" konusunu anlatırken verilen örnektir.
  4. kulak delen yerlerin büyük bir yalanıdır. nitekim zaten deldirirken, gerçi acı eşiğine de bakar ama, öyle çok büyük bir acı hissedilmez esas ağrı deldirdikten bir saat sonra çıkan zonklamadır, sanki kalp her kan pompaladığında keskin bir acı duyulur. kulağın deldirilen yerine göre değişmekle birlikte kulak memesi iltihap kapmadığı sürece maksimüm bir kaç saat ağrırken kıkırdak bir iki gün ağrır fakat ikisi de üzerine dokunulduğunda acı verir, yalnız kulak memesi için bu durum maksimum iki üç haftayı bulabilirken (ki o bile fazla sanırım), kulak kıkırdağı için ayları bulmaktadır. sonuçta kulak deldirmek zaten pek acı vermeyen, maksimum anlık bir yanma hissi veren, bir işlemdir, korkup "acıycak mı?" diye sormak yersizdir fakat ağrıycak mı diye sorarsanız alacağınız "hayır" cevabı yalandır, inanmayınız.