• görseller

  • ağrı kesici ilaç
 1. alınan ağrı duyusunun beyinde algılanmasını engellemeye yarayan kimyasallardır
  kiminin beyin kanamasına yol açtığı söylenir, bazı antibiyotikler ağrı kesici özelliği nedeniyle kullanılır ki bu çok yanlıştır, çünkü mikroorganizmaların direncini arttırır
 2. en ufacık osuruktan nem kapan bazı insanların doktora gitmeyip zamandan istifade ettiklerini düşünerekten kullandıkları ilaçlardır.kanserojen oldukları söylenir durur.
 3. migren sahibi bir kişilik olarak, evimde en çok bulunan ilaç çeşidi.

  tavsiye : minoset plus, panadol, majezik
 4. çiğnenmesi ya da ağızda bekletilmesinin sakıncalı durumlara yol açabildiğini, dikkat edilmesi gerektiğini öğrendiğim ilaçlardır.
 5. bilmeden, gerekli gereksiz kullanılmaması gerektiğini bildiğimiz halde en çok kullandığımız ilaç türü türk toplumu olarak. oysa bak değil mi, bu ilaç ne tür ağrılara iyi gelir, kimler kullanmamalıdır, advers etkileri nelerdir. bakmadan, sormadan, bilmeden içeriz bunu. doktor birşey söyleyince de doktordan fazla bildiğimizi iddia etmek gibi bir huyumuz da var utanmadan. bilmeyiz ki o an placebo içsek o ilacın içinden alındığını sanarak, iyi olacağız, psikolojik bu. takarız bir ağrı kesiciye, iyi geleceğine inanmışızdır, onun yerine bize aynı renk bonibon verseler iyi oluruz. biz de böyleyiz naapalım.