1. ağlayan sevgiliye teselli olacak sözcük yok gibidir. onun tek derdi sinirini alacağı bir kurban bulmaktır ve genelde o da tam yanında olur
  2. sonunda teselliyi bırakıp sizinde kendinizi ağlar halde bulduğunuz ve "napıyorum ben" deyip durumu toparlamaya çalıştığınız eylem.
  3. kanımca içinde bulunabilinecek en zor durumlardan bir tanesidir..sevgilinin gözünden düşen her damla senin içine bir kor gibi düşmektedir ve seni içten yakmaktadır..bunun yanında onun acı çekmemesi için teselli de etmek gerekmektedir..güçlü olmalısındır o'nun için..
  4. kimi zaman insanı çaresizlik içinde bırakan durumdur. elleriniz kollarınız bağlı, ne yapacağını bilemez insanoğlu. sevgili ağlarken, karşısındakinin de canı yanmakta fakat güçlüyüm ben rolleri oynayarak yanındayım mesajını vermektedir karşısında çaresice ağlayan sevgilisine. kimi zaman sevgilinin omzuna elini koyup burdayım demek, kimi zamanda sevgiliye sımsıkı sarılıp o rahatlayana kadar ona güven ve huzur vermek, kimi zaman onunla ağlamak, çoğu zaman kendi haline bırakmak, sevgiliyi o halde görüp yanındayken ona ulaşmaya çalışmak veya sizinde canınız acısa bile üstüne onunda derdine,acısına ortak olmanız ona en büyük teselli olucaktır.