1. bir zamanlar samsun'un tekkeköy ilçesinde yaşarmış bu melek, şimdi çok uzaklarda.

yeterli besin maddesi alamadığı için hayatını kaybetmiştir. ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. tabi içiniz el verip, sonuna kadar okuyabilir misiniz bilmiyorum. ben yapamadım.

http://www.hurriyet.com.tr/...

lanet olsun böyle düzene!
  2. (bkz: açlıktan ölen her çocuğun katilleri vardır)

türkiye'de açlıktan ölen yok, işsizlik yok diyenlere inat ölen bebektir.

türkiye'de komşusu açken tok yatanları göstermiştir. üç bebek. üç çocuk. evet ama yeter.

tutamıyorum kendimi sanırım. öfke kusucam gene. devlet napsın değil mi? devlet ne yapsın?

asıl yıkan kısmı başlığı değil haberin.

"sürekli ağlayan bebeği muayene eden doktorlar, yaptıkları tüm müdahaleye rağmen kübra'yı kurtaramadı."

sürekli ağlayan bebek, açlıktan ölen yoktu değil mi bu ülkede. unutturmayın sakın bu kelimeyi bana.

"2008 yılında üzerine vinç düşmesi sonucu sağ ayağının bilekten aşağısının koptuğunu söyleyen 26 yaşındaki murat b. da "bu yüzden çalışamıyorum. çalışamadığım için evime ekmek getiremiyorum. kızımın ölme sebebi açlık. durumumuzun ne olduğu belli. yardım bekliyoruz. iki tane daha çocuğum var. bakamıyorum, muhtacım. elimden bir şey gelmiyor" diye konuştu. murat b. bu sözlerinin ardından da gözyaşlarına hakim olamadı. gözü yaşlı baba, evdeki boş buzdolabını da göstererek yardım istedi."

özür dilerim, daha da konuşursam kötü konuşucam.

bu ülkede açlıktan ölen yok, yok açlıktan ölen. kırk defa söylesem olur mu acaba.
  3. "türkiye'de açlıktan ölen yok" lafının ölü ters ispatıdır. malum, o şimdi yok.
  4. toplum vicdanına gömülmesi gereken melektir.

bu kadar duyarsız olunmasına tahammül edemiyorum çünkü...
  5. "demokratik bir ülke olacağız, muasır medeniyetler seviyesinde olacağız,ab'ye,nato'ya üye olup ülkemizi yabancı sermayeye peşkeş çekeceğiz 9 yıllık iktidarda ülkeyi baştan yarattık devam edeceğiz." akp yalanları böyle dahası var öğrenmek,bilmek,karşı koymak isteyene... masum bebeklerin ölmesini kader olarak nitelendirenler;gelecekte aynı şeyi yaşama tehlikesiyle karşı karşıya olanlardır.bir an önce herkes aklını başına toplamalı akp ve onun gibileri bu ülkeden birdaha başa getirmemek üzere silmelidir.çok şey yazılır küfürler edilir ama asıl önemli olan artık karşı koyma vaktinin sokaklara çıkma vaktinin geldiğini bilmek ve uygulamaya koymaktır.
  6. bulunduğumuz düzene, düzeni idare eden hükümete, hükümeti destekleyen vatandaşlara sövdüren acı haber. lan açlıktan ölüyor be açlıktan! biz önümüze gelen yemeği beğenmez burun kıvırırken, ülkemin bir köşesinde yiyecek yemek bulamadığı için 2,5 yaşında bir çocuk ölüyor be! insan mıyız biz? insanız değil mi çok insanız!

hala bu ülkede işsizlik yok, açlık çeken yok hepsi uydurma haber, hükümet düşmanlarının uydurması diyebilen varsa ben onun insanlığına edeyim! devlet her yere yetişemez, hangi birini doyursun, hangisine iş bulsun diyenler; bu hükümet niye var o zaman bunları yapamayacaksa? boşuna mı vergi alınıyor, boşuna mı milyarlar içinde yüzüyor bu ülkeyi yönetenler? hele bir de bütün bunlara rağmen, bütün bu mağduriyeti görmezden gelen hükümetin başındakilere "mübarek insan, vicdanlı insan, imanlı insan vs." deniliyor ya ben insanlığınıza da müslümanlığınıza da diye sövmek istiyorum! allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın!

beni de nasıl biliyorsa öyle yapsın! ben ne yapıyorum? ben de bir halt yapmıyorum. anca üzüntüden, sinirden kendimi yemekten ve buraya yazmaktan başka bir şey yapmıyorum/yapamıyorum! tüküreyim kendi insanlığıma da!

küçük çocukları açlıktan öldüren düzene, insanlığa, hepimize yazıklar olsun!
  7. 2.5 yıl önce de 5.5 yaşındaki çocuğunu kaybetmiş.yahu çıldıracağım.ulan hemen yenisini yaptınız yerine onu da gebertelim diye öyle mi?
    ne diye hala çocuk yapıyorsunuz gerizekalılar.yazık günah lan o canlara.

harbi lanet olsun böyle düzene.hatta amına koyayım.sabah sabah sinirim bozuldu.