merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

aç karnına sigara ve kahve içmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bakalım ne zaman öleceğim bu şekilde diye deney uğruna kendini feda etmektir lakin değmez...
  2. şimdi belirtileri ortaya çıkmasada 10 veya 15 yıl sonra sizi yamultacak eylemdir. gençken fazla belli olmayabilir bu eylemin sonucu ama yaş ilerledikçe daha belirginleşebilir. arada sırada da yapılabilir ama moral çok bozukken. ne olur o zaman hemen söyleyeyim. kahveyi yapmışınızıdır harlı ocakta bi tanede winston yakarsınız belkide akşamdan kalma ziftlenirsiniz. nitekim zift gibi yapışır sigaranın dumanı ve kahvenin kafeini boğazınıza. sonra bir anda başınız döner boğazınız sıkışır. kalbiniz çarpmaya başlar. ve yavaş yavaş vücudumuz alışır bu işe. ikiside biter sonunda. ve el ayak titremeye başlar. birden bir hareketlilik sarar sizi. sonra... sonrası ağızda leş gibi bir koku ve taş gibi sert bir baş ağrısı... kahvaltınızı hızlı bir şekilde yaparsanız kurtulabilirsiniz bu başağrısından ancak askerde yada öğrenci evindeyseniz öyle kahvaltı bulamazsınız. bu yüzden sonuçlarına katlanırsınız. ama kafanız güzelse derdiniz çoksa umrunuzdamıdır ki dünya...
  3. sabah uyanıldığında gerçekleştirilmesi pek bir eğlenceli olan aktivite. ancak gün içinde "ay ben acıktım bi sigara-kahve molası vereyim" diyerek yapıldığında aynı keyif alınmaz. burada önemli olan güne sigara-kahve ikilisiyle başlamaktır. ya da günü yine bu ikiliyle noktalamak.. garip.
  4. sabah yapıldığında bütün gün mide ağrısı çekilen eylemdir.bolca talcid çiğnenir akabinde.hafif baş dönmesi yaratır.gün bitiminde yapılması daha makbüldür sağlık açısından da zevk açısından da.
  5. sabah yapıldığı takdirde 1 hafta yapılan muhteşem dışkılama olayının ardından kuvvetle kabızlık sorunuyla karşı karşıya bırakan eylemdir. kuvvetle kabızlık öyle kötüdür ki "bir daha aç karna ne sigara ne kahve abicim tövbe" dedirtir.
    (yapmayım evladım yazık günah midelerinize deliceksiniz mide kanseri neyin olucaksınız zaten o nescafe denilen olay kahve kabuğundan yapılıyormuş o bile eskisi gibi kahve çekirdeğinden yapılmıyormuş mazallah bağırsaklarınız düğümlenir. sonra anneleriniz çeşitli yöntemlere sizi sürüklerler. sonra buna mağruz kaldıktan sonra psikolojini toparlama işi falan var bir de aman diyim evladım içme!)
  6. aç karnına kahve içerseniz, mideniz ağrıyabilir.aç karnına sigara içerseniz de ağzınız daha fazla kokar.
  1. 1