merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

69 çocuk doğuran kadın

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. çok eski bir konu olmasına rağmen bugün yaptığım bir tartışma esnasında tekrar gündeme gelen teyzedir kendisi.
    düşündüm. çok feci... ulu vajina.
    hanımefendiyi şöyle bir sahneye alalım, tanıyalım.
    bayan vassilet (1816-1872) rus kokenli taş gibi bir hatundur. o yıllarda türk kızları gitsin rus kızları gelsin gibi kampanyalar henüz vuku bulmamış olduğundan ötürü kendi köyünde bulduğu koca burunlu, al yanaklı bir rus delüganlısına gönlünü kaptırmış, bizim yağız türk erkeklerinden mahrum kalmıştır.
    rus delikanlısı dedim diye öyle alelade bir çiftçi genç gelmesin aklınıza, abimiz de zamanının tuttuğu ekini dibinden söken, sürdüğü çiftliklerin anasını ağlatan bir bey , fyodor vassilet.
    bak tarih kitaplarında yoktur bu iyi dinle.
    gel zaman git zaman, ilişkileri monotonlaşan bu genç çiftimize, eş dost tarafından " bir çocuk yapaydınız iyiydi" gibi bir takım apır sapır öneriler gelmeye başlayınca, karısının her gün defalarca " beni seviyor musun aşkım?" sorularından sıkılan fyodor der ki "hanım git bir bak bakalım ben yatakta mıyım?".

birkaç ay daha geçmemişti ki genç kızımızda bir mide bulantısı, bir baş dönmesi boy göstermesin. hemen haber yayılmış dört bir yana. duyan gelmiş elinde turşusuyla, baklavasıyla. karaköy güllüoğlundan baklava.

9 ay 10 gün sonra ilk ikizlerini dünyaya getiren genç anne bunun son olmayacağını ve 26 doğum daha yapacağını bilmeden kokularını içine çekmiştir iki minik bembeyaz bebeğin.

bundan sonrası o kadar uzun ki kasamayacağım.
    özetlemek gerekirse bu hanım teyze hayatı boyunca 27 doğum yapmış, ebeyle kanka olmuş, hatta son doğumlarını günlük içleri yaparken kendi kendine yapmış bile olabilir. zevk olsun diye birkaç ayda bir bebek cörtleten bir makina gibi adeta.
    e peki insan merak ediyor 27 doğumdan 69 tane çocuk nasıl çıkar diye?
    listeleyeceğim zira başka türlü sığmayacak:
    16 ikiz (32)
    7 üçüz (21)
    4 dördüz (16) doğurmuştur toplamda. topla 69.

çüş ama değil mi?
    bence de.
    bacaklarının tuttuğuna şükretsin. vajinası çuval gibi olmuştur diyeceğim ayıp olacak. huzur içinde yatsın, hepimizin annesi sayılır. kimbilir belki de...
  2. rusya'nın nüfusu için büyük çalışmalar yapmış başarılı hatun. şu anki nüfusun sayesinde kazanıldığını düşünüyorum.
  3. a)kocasına ironiyle karışık gönderme yapmış kadındır.

"69" çocuk doğurdum ivan, bir kere deneyelim şunu ya..

b)9 doğurmak deyiminin bokunu çıkarmış kadındır.

"dokuz" değil "altmış dokuz" doğurdum, anlatamadım derdimi sana.

c)çocukların nasıl olduğunu bilmeyen kadındır.

ivan, kaç yıldır düşünüyorum, söyleyecem söyleyecem unutuyorum. acaba her gece yaptığımızdan mı bu çocuklar oluyor, sen hiç düşündün mü?

d)tek çocuk yapmak için direten kadındır.

ivan, gel bi daha deneyelim bak inanıyorum bu sefer tek çocuk olacak..

e)kadındır.
  1. 1