• isle of dreams
 1. olimpiyatlar final maçıdır.

  türkiye saatiyle 16.00'da başlayacak olan maçın galibi umuyorum ki federer olacaktır. ama hiç şüphe yok çok güzel bir maç bizi bekliyor. wimbledon kendini tekrar ediyor anlayacağınız.

  ayrıca yarın itibariyle federer 291. haftasında olacak dünya 1 numarası olarak. rekor aşıldıkça aşılıyor ekselansları tarafından.
 2. murray'ın wimbledon rövanşını söke söke alacağı dünya 4 numarasıyla,dünya 1 numarasının karşı karşıya geleceği karşılaşmadır.

  yetenek ve form olarak andy murray,ferrer kazmasıyla aynı olan federer yeteneksizinden en az 5 kat üstün durumda. ama bu adamda sakinlik var. hata yaptığı zaman bile değişmeyen yüz ifadesi,kurt gibi olan tecrübesiyle uyutarak yeniyor herkesi.

  murray bu maçı da kendi eliyle verirse, üstelik kendi evinde kaybederse içimden allah rahmet eylesin demekten başka birşey gelmiyor.
 3. murray biraz zorlansa da servis oyununu kazanarak önde başlamıştır. gönlüm tabi ki federer den yana, hiç zorlanamadan kendi servis oyununu kazandı. güzel maç oluyor gençler..
 4. maçın iki set üzerinden oynanması murray' in avantajına gibi duruyor. wimbledon finalinde de murray ilk iki seti gayet iyi oynamış federer' se sonraki setlerde açılmıştı.

  bu arada federer' e kırmızı çok yakışmış, bütün nazarları üstüne çekiyor. gönlüm murray' den yana federer olimpiyatlarda nazar boncuğun olsun, bu kadarı bir insan evladı için fazla. bak türkiyeye yüz küsür sporcunun henüz madalyonu bile yok.

  edit: beş set üzerinden oynanıyormuş. işler o zaman değişir.
  edit: işler değişmedi, iyi de oldu.
 5. majesteleri bu maça iyi hazırlanamamış gibi görünüyor. ikinci sette maç 3-0 murray lehine ve murray olimpiyat şampiyonu olacakmış gibi gözüküyor; ancak fedex'in nice giden maçı döndürdüğü için hala bir umudum var. hadi majesteleri kendine gel de şu ingilizleri bir kere daha göt et.
 6. her grand slam'de çoğu zaman bildiği tek tenisçi olduğu için, kimi zamansa kazanmasına kesin gözüyle bakıldığı için federer'i tutan türk tenisseverleri üzecek karşılaşma.

  tüm o çabana, terine, gözyaşlarına değecek andy!
 7. yarrak yediği için murray'ı tutanları sevindirecek maç. sinirlendim.

  federer biraz önce öyle bir sayı aldı ki niye onu tuttuğumuzu tokat gibi yapıştırdı.