1. türk telekom müşteri köstek hattı. iki gün önce arayıp adsl çalışmıyor nedir sizden çektiğimiz dediğimde telefondaki hatunun "bilaaaaallll beeeeeyyyy internet çalışmıyomuuuş!!" diye seslenerek telefona birini çağırmasıyla şoke olduğum telefon numarası. tüm 444 numaraları şimdi ona basın şimdi buna basın derken, telekomun hattında her seferinde başka biri çıkıyor ve şu ana kadar kimsenin telefon bağladığına şahit olmadım.

bağlantıların bu kadar kötü olduğu, verilen hizmetin müşteri ile dalga geçer gibi olduğu bir firmada telefon desteğinin iyi olmasını beklemek mantıksızlık olurdu zaten.*
  2. adsl ile problem çıktığında aranması gereken son numara. zira telefonun diğer ucundaki ses tonu aleni olarak ne aradın kardeşim senle mi uğraşıcaz sinyalini kesintisiz vermektedir.illaki aranası durumlarda gece 12den sonra aranması yada sabaha karşı 4 gibi aranması tavsiye edilen numara, çünkü bu saatlerde gece vardiyacısı bir amca var ve hem çok bilgili hem de çok ilgili
  3. bilgisayardan anlamayan teyzeleri arayanı azarlasın diye telefonun başına oturttukları birim.destek vermekten çok sinir bozan katli vacip şahsiyet ordusu.
  4. şu an tüm operatörlerimiz diğer müşterilerimize hizmey vermektedir, yaklaşık bekleme süreniz 14 dakikadır diyerek beni benden aldı, hands-free modunda toplam 19 dakika bekledim ve telefonu açan olmadı.
  5. yeni elemanlar alındığını düşündüğüm, tam teşekküllü bir çağrı merkezi gibi çalışan destek hattı. her soruma ayrıntılı cevap vermeyi başardılar, sorunu da çözdüler; tekrar tebrik ediyoruz.
  6. arıza kaydı verdikten sonra 15 dakika içinde sorunumu halleden telekom güzelliği. 1 sene öncesine göre bayağı bir gelişme gösteren hizmet
  7. arızayla ilgilenip hallettikten sonra bir de tekrar arayıp "oldu mu beyfendi?" diye soran bir hizmet. gayet sevilesi, anlayışlı ve sabırlı insanların çalıştığını düşünüyorum.
  8. arıza kaydı verdikten sonra günlerce soruna bir çözüm getirmeyen hatta sorun sizde diyerek 2 bilgisayar 3 modemin türlü kombinasyonlarında dahi bi işe yaramadığını gördüğüm hizmet. birde programlamışlar sanki adamları bi günde 10 kez arayıp 10 farklı insandan modemi açıp kapayın fişi çıkarın takın gibi aynı direktifleri veriyorlar. ama ben keşfettim en son bir kadınla kavga ederek ve hatta telefonu suratına kapatarak başarıya ulaştım 5 dak sonra internet düzeldi...