1. yerel seçimlerde de, genel seçimlerde de, şu andaki tabloya göre konuşursak; akp'nin oylarında öyle büyük dalgalanmalar olacağını zannetmiyorum. %45 civarı bir oy oranını çok rahat çıkaracaklardır. zira ak parti tabanının herhangi bir şeye inanması için, tayyip erdoğan'ın ağzını açması yeterli ve tek önem arz eden koşul. cemaat istediği kadar belge saçsın, seks kasetleri havalarda uçuşsun ve hatta tayyip erdoğan'ın rüşvet alırken görüntüleri çıksın, fark etmez. çıkıp "küresel bir komployla karşı karşıyayız. devletin en stratejik kurumlarına kadar nüfuz etmiş, güçlü bir türkiye'yi istemeyen, bu illegal örgütle sonuna kadar savaşacağız, pes etmeyeceğiz." tarzı herhangi bir açıklama yapması yeter. ki yapıyor da. hatta süreç boyunca, tekrar tekrar aynı açıklamayı yapacak, seçmeninin kafasına iyice kazıyacak.

  hadi "benim ayküm maruldan fazla ulan, o kadar da değil" diyen bi kitle çıktı, aydınlanma yaşadı falan; olsun sana %40. onlara yeter de artar.
 2. eğer mazlum rolü oynanırsa yeniden (ki yeniden yapılıyor) değişmez ve hatta malesef artar da..
  onlar da götürdükleri ile kalırlar..
  hakkım da soyulduğu ile..
 3. %35-40'tan az olmayacaktır. bunlara oy verenlerin cidden bu ortaya çıkan şeyleri önemsediğini mi sanıyorsunuz? olm adam oyunu 'en azından müslüman' diye veriyor. 'yiyor ama çalışıyor' mantığı var. büyük başgan duble yol yapmış mesela... ama adamın altında arabası yok, 'çok iyi oldu çokta güzel iyi oldu tamam mı' diyor. beyin bedava.
 4. son oynanan oyunları fark eden halkımız sayesinde daha çok artacaktır, allah yar ve yardımcımız olsun, eskiden bir kamyonu sollamak için saatlerce beklenilen yolları akpmiz duble yaptı tüneller açtı, o zaman otobüslerde anasının kucağında perişan olan bebek şimdi boş boş konuşuyor.
 5. düşmesi için her şey yapılıyor. lakin ak parti'ye alternatif olarak öne sürdükleri şey bir ıslıkla elçiliğe koşuveren, kendi ülkesini yabancılara şikayet edebilen bir şey.

  vesayet rejimini tekrar kurmak ve bu milleti tekrar zincire vurmak isteyenlerin algı operasyonları da, kirli planları da allah'ın yardımıyla, recep tayyip erdoğan'ın dik duruşuyla ve milli iradenin bu dik duruş etrafında kenetlenmesiyle bertaraf edilecektir.

  *

  tahmin de belirteyim:

  %50-55 civarı, 60 olursa hoş bir sürpriz olur.
 6. elinde beyzbol sopasıyla telefon edilen, ülkesi yangın yeriyken kaçarcasına gittiği amerika'dan adeta siktiri yiyen, amerikan askeri üfürükçüsünün rakibi bir ıslıkla geldi diye eleştiriliyor.malsınız belli de dip mi görmeye çalışıyorsunuz?
  oy oranı kanımca çok olmasa da biraz düşecek zira eğer söylendiği gibi battle of badem bıyık durumu yaşanıyorsa pensilvanya bademi müritlerine bir el çektirme yaptıracaktır.zira istenen ders alınmadı henüz.
  bu arada kemal kılıçdaroğlu'nun görüşmeleri de neden bu kadar eleştiriliyor anlamıyorum.parti herkesi kucaklamıyor, elitist bunlar denmiyor muydu?adam bu kaos ortamında boşa çıkabilecek her kesime yanaşıyor işte.