1. şampiyonluk kupasının yanına fortis türkiye kupasının da çok yakışacağına inandığımız için mutlak suretle fenerbahçenin kazanması gereken maç.
  2. süper ligde hiçbir takımı kalmayan lakin gayet heybetli bir stadı olan izmir şehrine federasyonun geçtiği bir kıyaktır.
  3. beşiktaş taraftarının fenerbahçe ile ciddi problemleri olduğunu, fenerbahçelilerinse bu tavırları pek takmadığını sözlükteki giriler vasıtasıyla gördüğüm maçtır. sebebin beşiktaş'ın son bikaç yıldır başarısız yöneticilerinin de üstün gayretleriyle lige erken havlu atıp, taraftarlarının beklentilerini karşılayamaması olduğunu sanıyorum. böyle olunca da beşiktaş taraftarı son yılların en azından ülke sınırları içerisindeki en başarılı takımı olan fenerbahçe'ye kin gütmeyi, mümkün olan her fırsatta nefretini kusmayı ilke edinmiş gözükmektedir -seviyeli ve saygılı beşiktaş taraftarını tenzih ederim-. halbuki şahsi düşüncem kazananın alkışlanması, örnek alınmasıdır. bu bugün fenerbahçedir, 90ların ikinci yarısında galatasaraydır, daha öncesinde metin-ali-feyyazlı beşiktaştır, öncesinde trabzonspordur. bu takımların daha sonra yaptığı hatalardan dersler çıkarılmalı (galatasaray'ın transfer politikası gibi), başarıya giden yolda kullandıkları metodlar iyi etüt edilmelidir. zira biribimize kin güderek, diğerinin kuyusunu kazarak gideceğimiz yer ancak uefa sıralamasında daha alttaki basamaklardır.