• görseller

  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
  • 29 mart 2009 yerel seçimleri
 1. en büyük çekişmenin diyarbakır için dtp ve akp arasında olacağını düşündüğüm yerel seçimler.
 2. izmir'i akp'nin alacağını tahmin ettiğim seçimler. expo 2015'i de alma ihtimali olan izmir'e önümüzdeki 10 yıl içinde akması olası krediler ve kaynaklar elbette her parti için yerel yönetimi ağız sulandırıcı bir hale getiriyor. sembolik bir anlamı da var hem. akp'nin toplumun geneli tarafından kabul görmesi mümkün, gayet makul ve başarılı bir adayla burada yarışmasını beklerim.

  ben bu seçimlerin izmir için olağandan daha önemli olduğuna inandığım için kendi seçmen kütüğümü izmir'e aldıracağım. atacağım oyun istanbul'da değil izmir'de sayılmasının anlamı benim için daha büyük.
 3. ibb ve birçok belediyede hizmetlerin hızlanmasına neden olacak olan seçimlerdir. taksim-4.levend metro hattının itü'ye kadar uzatılması projesi sırf seçimler yüzünden bitirilebilir mesela (buna bel bağladık itülüler olarak, yoksa sittin sene bitmez). oy isterken vaatler dışında bir kaç somut şey de gerek tabi. ayrıca seçimler yaklaşırken arsalar için bina yapım ruhsatı v.s. alırken yaşanan bürokratik zorluklar ortadan kalkacak ruhsat alımları çok kolay olacak. seçmenin gönlünü hoş tutmak lazım tabi.
 4. akp'nin izmir'de üzerine bir bardak soğuk su içeceği seçimlerdir. melih gökçek'in son haftalarda devamlı karayalçın ve chp'ye korkuyla sataşmasından da anlaşılacağı üzere akp bırakın çankaya'yı almayı ankara büyükşehir belediye başkanlığını bile elinden kaçırabilir. istanbul içinse akp rahattır.

  benim anlamadığım ise ankara'yı bir sene su yüzünden kıvrandıran bir melih gökçek hakkında "hacım şöyle rahat kazanır, şöyle katlar" diyenlerdir. zira izmirdeki yöneticilere arsenikli su meselesi yüzünden bok atıldığı zaman vakit kaybetmeden "ahanda chp izmir'de kaybeder bu yüzden" demek, kerameti kendinden menkul ses kayıtlarıyla seçimlerden hemen önce çankaya belediye başkanı hakkında iddialar çıktığında da "bu iddialar götürür adamı, chp çankaya'da tutunamaz" demek ne kadar saçma ve maksatlı görüşlerdir. demek ki böyle iddiaları seçimden bir kaç ay önce atacaksın ki toplumsal balık hafızamız hemen hükmünü versin. hey allahım ne günlere kaldık!
 5. bu ülkede seçim dönemlerinde her türlü pisliğin her türlü yalakalığın her türlü iftiranın meydana çıkmasından dolayı bir an önce olup bitse de biz de ülke olarak önümüze baksak dediğim seçimlerdir.