merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 1. 1

17 mart 2013 göztepe karşıyaka maçı

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 4. #spor
 1. göztepe'nin ev sahipliğinde atatürk stadında oynanacak maç...

  ayrıca göztepe'nin karşıyaka'yı kanırtacağı maç olarak tarihe geçecektir....
 2. maçın gergin bir ortamda geçeceğini söylemek yanlış olmaz. göztepe'nin seyircisinin kendi takımı üzerinde oluşturacağı baskıdan dolayı karşıyaka'nın rahat kazanacağı bir maç olacağını şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim.
 3. 3 tane keko bdpli zılgıt çekip "apo serbest kalsın" menşeili sloganlar atacak diye 18 marta alınmış maç...

  yanlış anlamayın da izmir de ikinci "ilk kurşun" vakası yaşanır!
 4. bdp mitingi nedeniyle pazartesiye alınan maç.

  tek kelimeyle saçmalık. güvenlik önlemi alamıyorsan bu senin sorunun, otur derdine yan. ha bu işin içinde başka şeyler aransın istiyorsan aranıyorsun bilmiş ol.

  sikerler. pazartesi günü derbi mi olur amk? üstelik deplasman taraftarının tribüne giriş saati 15.00
  millet zaten işte güçte. yapacağınız işe sokayım kısacası.
 5. akp, bdp, emniyet ve valilik eliyle yürütülen provokasyonun en önemli argümanlardan biri yapılmaya çalışılan maç.

  provokasyonun başarıya ulaşması amacıyla bdp, mitingi izmir derbisi ile aynı güne denk getirmiş, daha sonra da akp'li valilik ve emniyet eliyle maç ertelenerek karşıyaka, göztepe ve altay gibi izmir takımlarının ateşli taraftar grupları olayın merkezine çekilmiştir. burada amaçlanan, daha organize ve yüksek perdeden şiddet içeren bir tepkidir. böylece istenen çatışma elde edilecek, ve bu provokasyon yeni anayasanın taşlarının döşenmesine hizmet edecektir. izmir, bir süredir sahnelenen bu oyunun ateşleyicisi yapılmaya çalışılmaktadır. hem taraftar gruplarının, hem de izmir halkının bu provokasyona gelmemesi önemlidir.
 1. 1