1. sürdükleri bir ton fondöten, ruj vs. ile ayrıca sivri burunlu pabuçlarıyla bu özelliği kazanan kızlardır.
  2. o yaşlarda akıp geçsin zaman biran evvel büyüyelim diye saçma bir özentinin içine sürüklenen yıllar geçince de yaşayamadığı çocukluğu için üzülen zümre. çocuk olarak nitelendirilebilecek bir yaşta bu büyüme takıntısı nedir, nereden gelir, genetik miras mıdır hayat şartları mı böyle yapar ve bunlara neden ebeveyinleri dur demez anlayabilmiş değilim.
  3. 15 yaşında bir çocuğun msn spaceinde fotoğraflara bakarken rastladığım hadise.adam sınıftaki kız arkadaşlarının fotoğraflarını koymuş. fotoğraflardaki kızlar 8. sınıfta olup hepsinin yüzlerinde maske gibi bir makyaj, gözlerde pilot gözlükleri, başlarında ny yazılı şapkalar. aynı fabrikadan çıkmış gibi ve hiçbiri 15 yaşında değil sanki.yazıktır günahtır siz çocukluğunuzun tadına bakın nasılsa yaşınız siz anlamadan ilerleyecektir.
    (bkz: nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım)
  4. birilerinin onlara 25 yaşında olmanın makyajla, pullu çantayla, sivri burunlarla olmayacağını, 25 yaşın hayatın bir takım ciddi sorumlulukları yüzünüze vurduğu bir dönem olduğunu, bunun da catherine arley fondötenlerle değil ancak yaşam tecrübesi ve olgunlukla içinden çıkabileceğiniz dönemler olduğunu anlatmasını umduğum, hallerine acıdığım hem cinslerim.
    bunu yapan şunu da yapacaktır: 30 yaşındayken, 20 gibi görünmeye çalışmak..