merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

15 aralık 2009 muş bulanık olayları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. türk milletinin sabrının kalmadığını gösteren durum. adam ne yapsın dükkanı dağılıyor gözünün önünde! can güvenliğin tehlikede! nefsi müdafa!

edit: en sevilmeyene girmiş! olacak iş değil/değilsiniz!
    hala kardeşlik barış türküsü! uyanın hacılar!
  2. karşısında ne düşüneceğimi bilemeden kalakaldığım iç savaş emaresi. sonunda siviller sivilleri öldürmeye başlıyor. bu olayda savaş çığırtkanlığı yapan her bireyin, partinin ya da devlet kurumunun katkısı var. istanbulda kalabalığa tabanca çekip ateş eden adamları serbest bırakan mahkemenin gerekli yerlere gerekli işareti verdiğine inanıyorum. artık bu ülke sınırlarında yaşayan herkes ölüm tehlikesi altında yaşıyor. kimse güvende değil.
  3. türkiye tarihine vurulmuş kara bir leke dahadır.

açılımın iç savaşı getireceğini çok önce söyledi aklı başında insanlar.

bravo akp. göz göre göre şu ülkeyi böldünüz.
    göz göre göre insanları birbirine düşürdünüz.
    daha önce dağda yapılan savaşı şehir merkezlerine taşıdınız.

umarım bu süreçte payı olan herkes bunun bedelini bir şekilde öder.
  4. elimdir.

muşluyum.protestoya pek şaşırmadım da, esnafın kalabalığın üzerine ateş açması kısmına şaşırdım. işin esnaf kısmını düşünüyorum, hangi aklı başında esnaf bu işi yapar cidden merak içindeyim. yazık olacak, devletin onun çocuklarını - ailesini koruyacağına da pek ihtimal vermiyorum.
  5. ülkesini, milletini hiç düşünmeden 3 aydır nefret, savaş, hamasi milliyetçilik nutukları atanların biraz daha devam etmeleri halinde olabileceklerin habercisi olaydır.
  6. tarihin tekerrürden ibaret olduğunun göstergesidir.
    farklı görüşlere mensup insanların birbirini katlettiği 70'li yıllara nostaljik bir göndermedir.
  7. esnafı kepenk kapatmaya zorlayan, kapatmadığı için dükkanını arabasını yakmaya çalışan kürt faşistlerinin layığını bulduğu olaylardır. adaletin olmadığı yerde anarşi doğar. polis bu şerefsizlere karşı yeterli önlemi alsaydı, vatandaşının malını canını korumak için yeterli azmi gösterseydi bunlar olmayacaktı. fethullah'ın emriyle şımartmaya devam edin kürt sait'in piçlerini!
  8. aksinin de düşünülmesi gereken olay. bu haber yerine "atılan molotof kokteyleri sonucu bir iş yeri yandı. dükkanda mahsur kalan iş yeri sahibi yanarak can verdi." haberini de okuyabilirdik.
  1. 1