merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

1 ocak 2014 sigara zammı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  1. öncelikle (bkz: başlık parsellemek)

artık gelenekselleşen tayiban ekibi sigara zamlarından bir sonraki. cemaate para yedir - cari açık büyüsün - devlet kurumlarını sat - cari açık orta vadede daha da büyüsün - benzine sigaraya alkole zam yapalım zincirinin onulmaz sonucu.

beraberinde alkollü içecekler (özellikle şarap) ve benzine, elektrik ve doğalgazdan sonra zamlanacaktır. muhtemelen marlboro bir 10 lirayı geçer artık.
  2. gerçekleşmesi heyecanla beklenen vuku.

bence sigara içenler kümesi olarak hepimiz sigara sarmayı öğrenirsek hem üşengeçliğimize hem de cebimizdeki paranın iyice körelmesine mani olabiliriz dostlar.
  3. (bkz: sigara stoklanması)
    (bkz: zam öncesi sigara alamamak)
    (bkz: kaçak sigara)
    (bkz: tütün)
    (bkz: tapdk)
    (bkz: bakanlar kurulu)
    kaçınılmaz zamdır.bu zamla kimse sigarayı bırakacak değildir.bir kısmı kaçak sigaraya bir kısmı tütüne kayacaktır.bir süre sonra o kayanların bir kısmı geri dönecek ve bir sonraki zammı beklemeye başlayacaktır.geç kalındığı için stok yapma şansıda kalmamıştır tiryakilerin.`yapılacak en mantıklı hareket zamdan önce alabildiğiniz kadar sigara alın şayet zamma yakın sigara da satılmayacaktır öyle büfeden büfeye sigara sorarken bulursunuz kendinizi `.(geçen yılki zamdan önce kızılayda 15-20 büfeye sormama rağmen 1 tane winston blue bulamadım ayık olun siz de yaşamayın bu durumları) (bazı çakal bakkal,dağıtıcı,aracılar yüzünden kendilerini saygıyla anıyorum)

bu arada bandrollülere gelen zamdan kısa bir süre sonra kaçaklara da zam gelir kaçakcıysanız da stoklayınız.
  4. esrar sigaradan ucuz hammına

rte çok akıllı, herkesin kafası güzel olsun istiyor. düşünmememizi istiyor..

herkes bi kompludur gidiyor,benim ne eksiğim var. kralını yaparım eheheh
  5. bana girecek ama çok girmeyecek olan zamdır. kaçak sigara, sarma tütün varken bu soktuğum devletine kendi zevkim için %80 üstünde vergi veremem.
  6. ülkemizde rutine binen zamlardır. aksama, gecikme olmaz. ayrıca bu zamlar üreticiden kaynaklı değildir. devlet vergi oranını arttırır.
  1. 1