merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

dan sonra

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. kenan doğulunun şarkının sonlarına doğru birrrr diye başlayıp konuştuğu, sıla adlı şarkıcının çıkış parçasıdır.

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun):

soldan kalktım bu sabah olamaz mı
    terslendim bakkala çakkala olamaz mı
    kudurtular belki beter oldum
    hiç uyutmadi belki hayatımın sen gerçeği

tek taraflı olur mu yani bu işler
    yüzde elli haksızlık payın
    hababam dürter
    yok rahat uyku
    mecbur kalkıp yakıcan bir sigara
    koyucan takkeyi tam ortaya

kendine güvenen söyle gelsin
    bıraksın inadi dile gelsin
    sözünden dönen namert çıksın
    bizde böyle bundan sonra

kafayı düzelttim senden sonra
    kendime yararım bundan sonra
    ister gelirim ister gelmem
    hesap mı vericez bundan sonra!

evet gözümün üstünde kaşım var
    hiç utanmıyorsun di mi
    kavganın da adabı var
    zerre kesmez seni
    bu düz ayak sevmeler
    sende aksiyonsuz yaşanmıyor aşklar

kendine/....... güvenen şöyle gelsin
    bıraksın inadi dile gelsin
    sözünden dönen namert çıksın
    bizde böyle bundan sonra
    kafayı düzelttim senden sonra
    kendime yararım bundan sonra
    ister gelirim ister gelmem
    hesap mı vericez bundan sonra

bir, hayat senin hayatin
    iki, vahşi biraz tabiatin
    sert lugatın şiddetli tavrın
    huzur istedin ama yine bulamadın
    gül her son bir başlangıç
    güle güle , güle güle (hahaha)
    kolay ilişki gelmez işine
    biliyorum seni
    kaderin ellerinde sakın üzme kendini
  2. nedense* robbie williams'ın rudebox adlı güzide eserini hatırlatmıştır ama türkiye piyasası için yeni sayılabilecek bir icra ve sounda sahip bir sıla parçası. kenan doğulu araya girmese de olurmuş dedirten güzel klipli şarkı.
  3. bu şarkıyı söyleyen kişinin sıla adlı güzide dizimizin jeneriğindeki şarkıyı söylemesi çok garip bir vakadır.
    oldukça sevimli bir şarkıdır,çakkıdı dan sonra beni güldüren, fakat herhangi anlam içermeyen şarkı.müziğin altyapısında yine super mario esintileri var.
    buradan anlıyoruz ki super mario kenan doğuluyu o kadar çok etkilemiş ve bilinçaltına işlemiş ki her yeni şarkısında oyunun müziğinden esintiler bulabiliyoruz.
  4. "istenince bir iyi bir pop parçası yapılabiliyormuş" dedirten elektronik alt yapılı süper parça. agresif yapısına klipteki oyun da süper uymuş. kenan doğulu da parçanın pazarlanması için atılmış araya. kenan'a rağmen parça kendisini sürekli dinlettirmeyi başarıyor. sıla'nın albümündeki diğer şarkılarda bu ayardaysa muhteşem bir albüm diyebilirim.

edit: işte gene yanılmışız. resmen assolist modunda bu kız yahu.
  5. kenan doğulu'nun o şen kahkahlarını attığı şarkı."abi dur girme bırak kız söylesin gel senle şu köşede bi çay içelim" demek geliyor içimden kenan'ı bir köşeye çekip.kızımız başarılı.keşke götüne güvenen kısmı sansürlenmeseydi diyor ve sıla'ya başarılar diliyoruz.
  6. çok çok kötü bir klibe sahip, çok güzel şarkı. kenan doğulu da meşhur kahkahalarını atmış yine...
    " ister gelirim ister gelmem, hesap mı vericez bundan sonra!? "
  7. değişik bir klibe sahip değişik bir şarkı. bence güzel, ama kötü diyene de kötü gözle bakmam. arada çıkıyor çünkü bazı şarkılar öyle, benden başka pek kimsenin beğenmemesini bir türlü anlayamıyorum. uzaylı görmüş gibi bakıyorum o zaman o kişilere ister istemez. her neyse konu bu değil şimdi. şarkıyla ilgili çok fazla yoruma gerek yok, yalnız klip ve sıla hanım kızımızla ilgili birkaç hususa dikkat çekmek isterim. bir kere kazulet kelimesinin tam karşılığı bu kadın. klipte kenan doğulu ile yanyana olduğu sahnelerde öyle bir eğiliyor ki kenan'ın boyuna yetişicem diye, nah bu kadar kamburu çıkıyor, gözümden kaçmadı. bir de marilyn manson'ı hatırlattı bana nedense klipteki hareketleri. tip de müsait zaten. joker gibi gülüyor bir de. bu şekilde yazmayı da sevdim. kısa cümleler. paragraf ayırma derdi yok. yeni bir akım galiba sözlükte. sevdim. bitti. bu kadar.

ekleme: şarkının ismi "...dan sonra" yerine "...ne güvenen" olsaymış daha samimi olurmuş bence. ikinci paragrafa geçmeden de duramadım.
  8. inanılmaz dile dolanan bir şarkı.
    bir kere dinlediniz mi sizinle mezara kadar gelebilir. üstelik tek dinlemede sözlerini de ezberleyemeyince "üstüne basarım bundan sonra, yerlere yatarım senden sonra" şeklinde kafadan atıp saçmalayarak her yerde söyleyebileceğiniz bir şarkıya dönüşüyor, aman dikkat derim...
  1. 1