merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

şu girinizi çok beğendim

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. +@23847239 girinizi çok beğendim. tanışmamız mümkün mü acaba?
    -tanışcan da nolcak?
    + ya ben @23847239 girinizi çok beğendim dedim ya. ben aslında yazarım, siz benim sözlükte takıldığıma bakmayın. kitap yazıyorum. ilham perilerim kaçmıştı da. aşkı bir türlü anlatamıyordum. tüm kitap bitti, bir son sayfası kaldıydı. yüksek müsadenizle sizin girinizi kitabıma koymak istiyorum. ayrıca mümkünse bu kadar şahane giri giren biriyle tanışmak, yemek istiyorum. ne dersiniz sözlük bağyanı bu akşam benimle bir hamburger yer misiniz?
    - ybsg kardeşim
  2. sizi istemediğiniz halde yalaka konumuna düşürecek, "aranıyor bu" damgası yedirebilecek, anlam kaymasına uğramış beğeni/takdir cümlesi.

en iyisi artı verip geçmek.
  3. hep gelmektedir başıma sözlükte.

-hede hödö- bu girin süper olmuş!
    -teşekkür ederim.
    -rica ederim..bu arada neden ölüme yakın? *
  4. sözlükteki bayanların bir şey yazsam da, yazmasam da övgü dolu sözlerini tarafıma iletmelerini özetleyen ifadedir.. belli etmediğim halde yakışıklı ve zengin olduğumu nasıl anladıkları ise merak konusudur.

- merhaba, "şu girinizi çok beğendim" çok komik. allah iyiliğinizi versin.
    - iyi de hanımefendi ben böyle bir şey yazmadım ki
    - sorun değil yazarsınız bir ara. tanışabilir miyiz? adresi vereyim mi?
    - ahaha.. üzgünüm ama sevgilim var.
    - allah belanı versin..
  5. + @bilmemkaçbilmemkaç bayıldım bravo
    - kimsin la
    + ay aman biri değil giriyi beğendik ondan şeyettik
    - kimsin la
    + neyse baay
    şeklinde uzayıp gidemeyen mesajlaşmalara yol açan ama sonunda pek bişey elde edilemeyen, beğeni belirtmekte kullanılan ama karşı tarafın pek beğenmediği sözcük öbeği
  6. reklamcı yazarlara söylendiğinde değişik cevaplar alınabilir.
    + merhaba @bilmemkaç girinizi çok beğendim.
    - aha evet ben de beğeniyorum onu. bakın onun altında @bilmemkaç+x var. o da güzel.
    + aaa. evet o da güzelmiş.
    - bakın hedehödö başlığında @bilmemkaç2 girim de tam size göre.. damağınıza layık! çok beğeneceksiniz!
    + hönk!.. (gider böyle)
  7. bu durumdan ben de çok şikayetçiyim. okuduğum onca güzel girilere + oylarımı yağmur olup yağdırmama rağmen bu durum beni tatmin etmiyor. yazara mesaj atarak "çok güzel yazmışsın, ellerine sağlık" şeklinde tebrik etmek de istiyorum. ama yanlış anlaşılmaktan korkuyor ve bir an kendimin android olmam gerektiğini hatırlıyorum, "duygu çipimi de kim takmış yarabbim "diye serzeniş ediyorum, bertaraf oluyorum.

- şu girinizi çok beğendim. hakikaten güzel yazmışsınız. anladığım kadarıyla batı felsefesiyle yakından ilgileniyorsunuz.
    + evet yakından ilgileniyorum, rahatsız etmessen sevinirim.
    - peki, rahatsız ettiğim için özür dilerim.
    + ya yaylan hadi, ekmek çıkmaz sana benden.

?????

neler oluyor? ne dedim? ne yaptım? hayır şöyle olsa idi bu diyalog

-selam yavrum. şu girini çok beğendim. ne dersin bu gece? fik? fik?
    +ya yaylan hadi, ekmek çıkmaz sana benden.

şeklinde olsa idi amenna. başımın üstünde yerin var. ama ne yaptım da beni bu şekilde azarlıyorsun? ne ettim de benim bu şekilde tepeme biniyorsun. gayet güzel, kibarca bir soru sordum. insanca ve türkçe. "rahatsız etme" dedin. orada kibarlık olsun, beyfendilik olsun diye özür de diledim. "hadi yaylan serseri, bu sokaklarda lafın geçmez bize" tarzı hippi sloganları ağzıma tıktın da noldu? başın göğe mi erdi? kendini savunarak panter emel gibi kükredin de eline ne geçti? halbuki şöyle olsa idi

-şu girinizi çok beğendim...
    -teşekkür ederim, evet okuyorum şu sıralar.
    -hmm, merakımdan sordum. rahatsız ettiğim için özür dilerim
    -yok rahatsız etmiyorsunuz
    ...

şeklinde olsa idi ne kaybederdin? aksine belki kazancın olurdu. konuşmak zorunda değilsin. fakat konuşmasan dahi sana güzelce,kibarca yaklaşan bir insana güzelce bir yanıt verirsen o insan anlar. sonra baktın anlamıyor mu? o zaman istediğini de. e biraz empati,sevgi,saygı...vs. di mi?
  8. sonu "a" ile biten nicklerin daha çok maruz kaldığını düşündüğüm ileti(cik)

ayrıca canı sıkılan yazarların sıkıntısını karşı tarafa pasladığı da vakidir:

+şu girinizi çok beğendim. size yazar diyebilir miyim?
    -gıcık olduğunuz kadar küstahsınız da.
  9. -selaam, @bikbikbik girinizi çok beğendim, harika, koptuuum :)))))
    +iyi, napıyım?
    -götüne sok.
    +ok takıl.
  1. 1