1. lisede bir keresinde, aynı gün içinde 3 satanist kız tarafından (bunlar ayine bile gidiyordu) aynı anda asılındığımda ve akşam aynaya bakarken kaşımdan sarkan 3,5 cm'lik beyaz kılı görünce kendimden şüphelenmeye başlamama sebep olan deyimdir.
    (çok iyi bir fırsatı kaçırmışım, bunlar beni satanist efendisi sanmışlar, yani düşünün ne yaparlardı artık)
    böyle güzel tesadüfler hep bir anı olarak kalır, güzeldir...
  2. çok güzel, çok yakışıklı olmasa da sevimlilik, tatlı dillilik sayesinde etrafındakilerin ilgisini çeken insanlarda var olduğuna inanılır. bu tip insanlar en huysuz insanları bile kendilerine bağlayabilir, şirinlikte sınır tanımazlar.
  3. ankaralı rock grubu. genellikle türkçe yapıyorlar. gecenin sonuna doğru yabancı popüler rock parçalarıyla devam ediyorlar. en son gördüğümde baraka'da çıkıyorlardı.
  4. şeytanın tüyü bu kadar ilgi çektiğine göre demek ki şeytanın kendisi filan olmak mümkün olsa herhalde insanoğlunun hiç görmediği bir ilgiye mazhar olurdu insan. bu durumda "şeytan tüyü var onda" demek yerine "şeytandır o şeytan, amanın" derdik.

(bkz: şeytan rıdvan)
  5. incil ve tevrat kaynaklarına göre diğer seraphim sınıfı meleklerden ayrı olarak 12 kanadı olan lucifer in kanatlarından düşmüş bir tüydür..
  6. şeytanın epey tüylü ve gayet şanslı olduğu ön kabulüne dayanan bir araç, alet ve edevat. ancak bu gözle görünmüyor, yer kaplamıyor. gölgesiz ve hacimsiz. parça tesirli şans getirgeci, çekicilik sabiti.
  7. sevdiğim her adamda olan şey.
    arkadaş nasıl birşey anlamıyorum ama hep garip bir tılsımı olan adamlara tutuluyorum.
    baksan ne çok yakışıklı ne başka birşey ama var bir tılsım var ki başka kadınları da çekiyor.
    herhalde onun adı da şeytan tüyü olsa gerek.
  8. kıl tüy sevmez hatun kısmı ama iş şeytana gelince hepsi o tüyün peşine düşerler.bakarlar ki elemanda yok bi'şe öyle çok zeki değil e yakışıklı desen değil , karizmada yok e bu çocukda ne buluyorsun deseler hanım kızımız hemen şeytan tüyü der etrafındaki kızlarda hep bir ağızdan 'hımm' der böylece kızımız karizmayı toplarlar çünkü aşık olunan çoçuğun mutlaka bi özelliği olmalıdır.