1. ay ne kadar iğrenç insanlar var şeriata laf etmek için bahane arıyorlar.
    ama şeriat ne güzel üzmez örneğinde gördüğümüz gibi küçük kızlar helal,
    akp li belediye başkanı kuma alın der,
    yobaz patronların bir kısmının çok eşli olduğu bilinir ama onlara cumhuriyet kanunları işlemez,
    aynı zamanda tarikat yöneticisi ve parti yöneticisi olan yurtdışından sahte akademik ünvan almış bir şahsiyetin çok eşli olduğu bilinir,
    ama şeriat kadına değer verir.

kadın güneşin zararlı ışınlarından korunsun diye ona burka giydirir.
    yanlışlıkla saçınıo boyuyan, saçının ucu gözüken olursa bu radyoaktif etkileri hatırlatmak için recm/taşlayarak uyarır/bilgilendirir. bak güneş böyle öldürür der öldürür.

okumak kadına yasaktır.çalışmak yasak. eş hakimdir.
    aslında şeriat iyi imiş canım...
  2. ulan iran da şeriat olsa tecavüz mü olur? insan mı öldürülür. bu nasıl haber?

şeriata göre insan öldüren öldürülür. kur'an'a göre bir insanı öldürmek ile bütün insanları öldürmek arasında fark yoktur.

iran ve arabistanda şeriat var demek günahdır.
  3. psikopat bahanelerle meşrulaştırılan bir şey daha.

ayrıca sözüm size dinciler:

lan manyak mısınız, bu zamana kadar ülkemiz hangi yeniliği hakkını vererek uyguladı ki "bizim dediğimiz oradaki şeriat değil" diye homurdanıyorsunuz.

anana yapsalar böyle zevk alır mısın acaba?

tam orospu çocuğu ya!

(sözüm meclisten dışarı da olabilir içeri de!)
  4. tabi islam a indirgemeden tartışalım aman o tartışmasız doğru...
    biz eskimolar ile ilgili konuşalım...

afganistan yerleşimli eskimoların dinsel inançlarına bağlı tuhaf adetler burka, kadınların okuma yazma, sosyal yaşamda yer alma, ekonomik, siyasal haklarının olmayışı ile eskimolara sövüyorum.

iran ve arabistan eskimoları da recm, kadınlara uygulanan baskı ile tanınıyorlar. ama bunların islamla kadınlara bakışı ile alakası yok.

rahip vatikan koruması altında çocuk tecavüzcüsü çıkınca zaten bu hıritiyanlığı bağlamaz canım...

dinsel inançların tartışılmaz olması nasıl bir salaklıktır. ay canım ben okudum adamın yüzüne nur inmiş.
    bu salaklıklar sonra sakallı ded inançları ile devam eder.
    ramazan oruç sağlık getirirmiş.
    kurban edilen hayvanın canı yanmazmış.
    örtünüp palto ile 40 derece sıcakta gezmek doğalmış.
    kadınların evlendirilmesi ve okuyamaması doğal imiş.
    sivasta aydınları yakmak,
    malatya da kendi gibi düşünmeyenleri boğazlamak doğal imiş.

ay canım bunların islam la alakası yok...
    ben kuran ı okumadım ama bir amca vardı bana öyle demişti.
  5. herşey kabul kuralları böyle kadın uymamış falan bunları bir kenara bırakacak olursak bu nasıl bir ceza lan tecavüz etmek şeriate uygun birşey mi? teşbihte hata olmasın ama bu sigarayı bırakan adama hediye olarak marlboro almak kadar saçma sapan bir şeydir. yoksa ben mi yanlış düşünüyorum sözlükdaşlar?
  6. bunun islamla uzaktan yakından alakası yok . sırf bu cahiller yüzünden islamiyetin adı kötüye çıkıyor ya ona üzülüyorum. islamiyette "döverek öldürmek" ya da "tecavüz etmek" diye bir ceza yok. hatta bildiğime göre adam öldürmeden idamda yok. bunlar öldürmek için bahane arıyorlar bence 80 milyon nüfusla yaşayınca böyle oluyor demek ki. tavşan gibi üremesinler kardeşim.
    cehalet bu işte, ülkenin drumuna mı, mağdur kızın durumuna mı yoksa islamiyetin düştüğü hallere mi, hangisine üzülsem bilemedim şimdi.

ne insanlıkla ne de islamiyetle uzaktan yakından alakası olmayan eylem.
  7. ay canım dede kucağında nur yüzlü takılırken kandırılmış bunlar...
    aganigi buganigi kafası...

yok islam öyle değilmiş.
    yok şeriat yanlış uygulanmış.
    bütün siyasi islam siteleri haksöz, müslüman gençlik vb bu ülkelere özenmiyor mu?
    siyasal iddianız ve örgütsel bağları yok mu...
    ay ama kadınları gömüyorlardı islam kurtardı...
    be salak cumhuriyet, laiklik ve sosyalizm kurtardı. modernleşme kurtardı. oy hakkı verdi. insan yerine koydu.

kadın bana tapsın ikinci sınıf olduğu kabul etsin ama islama dokunmayın.
    gericisiniz.

kurban edilirken hayvanın canı yanmaz diyenler kadar beyniniz var.

beyin hücreleriniz şu milli gazete yazarı kadar.okuyun öğrenin.
    (bkz: milli gazete den domuz gribi uydurmaları)

siz tecavüz de edersiniz. gebertirsiniz de...
    akıl yok ki...
  8. tecavüz gibi bir hayvanlığın yine islama, şeriata bağlanacağının dalaletidir.
    evet zaten kuran'da açıkça belirtilmiştir, şeriata uygun giyinmeyenlerin zkertilmesi gerekliliği.
    lan olm mal mısınız? sanki laik türkiye'de hiç tecavüz olmuyor. sanki pippa bacca ya cuma çıkışı cemaat tecavüz etti. lan bu hayvanlığı yapanın dini mi olur, ideolojisi mi olur?

kafanız mı iyi?
  9. haberin beş önemli noktasını atlayan bir durum. bildiğimiz 5n 1k yahu. ortada bunları cevaplayacak her hangi bir durum yok. twitter denen naneden yayınlanmış birkaç mesaj, haberin kaynağını oluşturuyor. yani gerçeklik payı var mdıır yok mudur bilemeyiz.

tamam kabul bu olay insanlıkdışıdır, iranın baskı rejimini gözler önüne sermektedir, ama kesinlikle islamiyetin bunu merettiğini göstermemektedir. bireylerin yaptığı yanlışları dine entegre etmeye çalışmak için bir araç olarak kullanılmamalıdır. sonuç olarak kaynağı ve gerçekliği kesinleşmemiş bir olay olduğundan önce sakin olmak gerekir.

misal iran rejimin ağzına sıçacaksak, 2010 yılında rejim muhalifliğği yüzünden idam edilen öğretmenler ve siviller için iranı sikertelim.