• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. özenilen ama bazılarınca bir türlü başarılamayan çay hali.

illaki az da olsa şeker konulacak.
  2. eğer içine birkaç damla limon damlatılırsa çayın keskin tadı azaltılabilir. çayı şekersiz içmeye alışmaya çalışanlar bu yöntemi deneyebilirler. şekersiz çay çayın en has halidir, candır.
  3. alışma safhasında nefret edilen çaydır. alışınca da çay kaşığı sesini,şekeri karıştırmayı özlersin. yanındakilerin çaylarını karıştırarak bu özlemi giderirsin .
  4. sevgili tarafından cok beğenilen, başka türlü içemedeği çay çeşidi. bide karşısındakinin de öyle içmesi için zorlamasa.
    neymiş efendim hayattan aynı zevkleri almalıymışız. şekersiz çayın ne zevki olur yaf..
  5. çayın tadının en iyi anlaşıldığı ve gerçeten çayın içildiği biçimdir. aynı zamanda içerdiği bio-flavonoidlerin ve de florun da alınmasını, sağladığı - zararsız bağımlılık - nediyle ikiye katlar. alkolü, sigarayı hatta uyuşturucuyu veya haplanmayı bırakan bir insan bile şekeris çayı bol ve demli içerek masumca keyf edebilir. ben 3 yıldır böyle içiyorum.
  6. malesef şeker ile içtiğim yıllar boyunca çayın tadını alamamışım.çayın tadını almak istiyorsanız çayı şekersiz için.
  7. en sevdiğimdir.
    hatta o kadar ki koca bir demliğe kaşığın ucuyla şeker ilave edilse fark eder dökerim o çayı o derece...