• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar+2

• görseller

• şarapçı orhan
    • şarapçı orhan
    • şarapçı orhan
  1. manisa'da küçüklüğümden beri yolda karşılaştığım insandır orhan abi. hakkında bir çok efsane vardır. biri kumarda paralarını kaybettikten sonra böyle olduğu yönündedir. diğeri de karısını kaybettikten sonra kendini içkiye vermesine bağlanır. bir diğer hikaye de ikisini kapsar.

ne zaman görsem ve çok acil halletmem gereken bir işim yoksa kesin sohbet ederim orhan abi ile, şarapçı orhan demelerine karşıyımdır çünkü orhan abi genelde şarap değil de eski şişe efes içer. abd'den tutun da almanya'ya kadar bütün ülkelere küfür etme potansiyeline sahiptir, ama özellikle bundan payını abd alır.

manisa'ya yolunuz düşerse ki allah düşürtmesin derim, bu abimize en azından bi dal sigara uzatın, sevaptır.

bu arada diğer videoları için:

http://www.youtube.com/...
    (bu videoda orhan abinin sonda verdiği poza dikkat edin lütfen)

2. manisalı bir arkadaşımın yıllardır bahsettiği anti-amerikan, şarapsever "orhan baba" lakaplı şarapçı.
  3. hayatımda yeri olan bi insandır şarapçı orhan ama hala neden şarapçı dendiğini anlayabilmiş değilim ben ne zaman görsem bira olurdu elinde.kendisinin dünya sanayisiyle ciddi bir sıkıntısı olup aslen pamuk kıvamında egosuzluğa sahip rahat bir abimizdir.
  4. manisaspor taraftar kulubü tarzanlar ın baktığı rivayet edilen gerçek tarzan. önleri dökülmüş, arkaları 80lerin modasına göre uzatılmış saçları, saçlarıyla karışmış kıvır kıvır sakalları, yüzündeki o tabiri mümkün olmayan ışıkla manisalıların gönlünde taht kurmuş garip bir adam.

eskiden her okul çıkışında karşılaşır, hiç olmazsa bir kere selam verirdik. manisayı bilenler bilir adliyenin yanında sümer holdingin satış mağazasının yanında demlenir, küçük abdestini adliye bahçesinde, büyük abdestini de ulupark ın çimlerinde yapardı.

efsane lafları boldur. hepsini hatırlayamam ama en güzeli ''yarın manisa ya bush geliyomuş'' dediğimizde ''dünya zaten pppuşşt doldu'' diye nara atmasıydı. sanırım kayseriliymiş kendisi. eşlerinin ikisinin de öldüğünü söylemişti bir defasında. muhtemelen acınılacak bir ömür geçmiş üzerinden ve o yüzden böyle bir yaşam sürüyor. yardım etmek de mümkün olmuyor. sağdan soldan verilen parayla gidip şarap alıyor, coşuyor, taşıyor, yine kendini rezil rüsva ediyor.
  5. manisa'nın simgesi olması konusunda belediye'ye dilekçe yazmama sebep olan zat-ı muhterem. yemişim mesiri de üzümü de orhan sadıcım gibi birisi varken. tabi belediyeden cevap gelmemesi, belediyenin dallamalığıdır.

kendisi hakkında facebook da "şarapçı orhan'ı yaşatma ve güzelleştirme" adı altında gruplar kurulmuştur. ancak üzülerek söylemek isterim ki bu gruba üye olan çoğu kişiyi tanırım, orhan'a bir dal sigara uzatmamışlardır, bir şarap parasını ona çok görmüşlerdir. tamam orhan'ın da hataları olabilir (çarşının ortasında çıkarıp dalgayı yola işemek gibi) ama sonuçta meczuptur. görürseniz bir kır pidesini ondan çok görmeyin, cebine iki üç ytl koyun geçerken, paranız yoksa bir dal sigara uzatın.

her zaman taşşak bir insan da değildir eski mevzularını açın -mümkünse kafası güzelken- ama onu konuşturmaya çalıştığınızı sezerse yedi sülalenizi s.ker. zengin bir ayakkabıcıymış sonra batmış falan filan efsaneler çoktur kendisiyle ilgili.

http://www.facebook.com/...

(görsel: şarapçı orhan/35641)
    (görsel: şarapçı orhan/35642)
    (görsel: şarapçı orhan/35643)
  6. bir yeteleye ihtiyacı olan insan faik'in küfür ederek daha çok para kazanacağının ispatıdır şarapçı orhan abimiz.
  7. yoldan geçen polise;

"poliiiiis! para ver hocam. maaşını ver, maaşına el koydum. sülalene de el koydum"

diye seslenerek, içimizdekilere tercüman olmuş büyük insan! maaşına el koydum cümlesiyle aslında ne kadar da sivri zekalı, zeki bir insan olduğunu da anlayabilirsiniz orhan abinin.

söz konusu video;

ayrıca, ruhumda derin yaralar kalbimde sonsuz acılar* söylerken birden sikerim amerikasını, japonyasını diyerek konuya girmesi, rambodan çıkması, "mark mı dolar mı hıyar mı salatalık mı" diyişiyle koparmaktadır bizi ilgili videoda.
  8. spor akademisiyle ilgili başka bir soruya ise,
    kademisini sikiyim, kademe kademe sikiyim diyerek beni sabah sabah kahkaya boğmuş kişidir.
  9. dünyada en çok tanışmak istediğim kişi. manisa'ya biraz uzak olmama rağmen benim bile izlediğim yüce şahsiyet. deliler en akıllı insanlardır tezini haklı çıkarır orhan abimiz. kademe kademe sevilmesi lazımdır*