• görseller

• üzüntü ve muz kabuğu
  1. pepenin balonu ndaki maymunun mütemadi repliğidir; söylemediği gün kıyamet alameti belleneceğini düşündüğünden midir nedir söyler dururdu. son muzunu yedikten sonra üzüntüsünü muz kabuğuyla kolajlar bunu söylerdi.

muz kabuğu öncesine sıkıntılı durum adları konularak kullanıldığı da olur:
    hüzün ve muz kabuğu
    yalnızlık ve muz kabuğu
    hayal kırıklığı ve muz kabuğu vs..son ek gibi bişey bu muz kabuğu.
    pek sevimli animasyondu pepenin balonu, 80ler nostaljilerinden, böyle hamur bebeklerden yapılanlar olur ya ondan işte...
  2. bir deodarant reklamında kızın muz kabuğuna basıp kayması sonucu hayatının aşkına kavuşması,aşkının kızın ter kokusu yüzünden suratına kapıyı çarpması olayı bu duruma cuk diye oturur.
  3. ya çocukluğuma denk gelmedi ya ben hatırlamıyorum izlediğimi ama ne hikmetse bir veletin balonu ile uzaklara giden maymunun bu sözü portishead dinleyip ''nobody loves me''** nidaları ile anlamsız gözyaşları ile dolaşan kimselerin sığınak noktası oldu bugünlerde.
    hey dur bir dakika ağlama! önce bir düşün üzüntü ve muz kabuğunun ne demek olduğunu. tek başına ele al bu kelimeleri sonra yerlerini değiştir. anlamsızlığına kafa yor.
    biri muzu yiyip sadece kabuğunu bıraktığı için mi yoksa bir üzüntünün ardından muzla mutluluğu bulduğu anı hatırlayıp mutlu olmak için mi söyler bu sözü. ben sana montla sıçıyorum desem anlayabilecek misin hüznümü?
    hapisten kaçmış aptal bir maymunum ben ve bu salakta benim arkadaşım ve bu söz onun saçmalığı ve ben onu hiç sevmiyorum ve onun muzunu ben yedim.

(bkz: pepin la bulle)
    (görsel: üzüntü ve muz kabuğu/14883)
    http://www.dailymotion.com/...
  4. ne zaman yenmiş bitmiş bi muzun, atılmış kabuğunu görsem, hislerime hüznü indiriveren çocukluk dönemi animasyonu.