1. girilerden olduğundan fazla anlam çıkararak gereksiz yere tedirgin olmak. boşvermek gerekir. her giriye de patlayacaksak ne gerek var sözlüklerde vakit harcamaya dimi ama.
  2. sözü söyleyen kişiyi çoğu zaman açıklama yapmaktan delirten durumdur...üstüne alınan kişi çünkü katiyen inanmak istemez size...
  3. ortaya verilen ayarın yazarlar üzerindeki etkisidir. kişi kendinden bilir işi durumudur; tepkiler ise evlere şenliktir.
  4. her sözü kendisine yormak. hayal gücü ve hikaye yeteneğin yok demekle bir, yani her şey onu anlatacak illa...ama kabahat alındırtan çenesi düşüktedir, biliriz...
  5. en çaresiz eylemdir üstüne alınmak.birileri bir şey demeye kalkar üstünüze alınırsınız. yok lan sana demedim mal der... göt olup kalırsınız... sonra başka bir yerde yine birileri bir şey der, ee milletin ağzı torba değil, bu sefer de üstünüze alınmazsınız; o zaman da oduna bak hiç de üstüne alınmadı derler... aptal durumuna düşersiniz.

    sonra da neden katil oldun...*
  6. fazlasıyla bıçak sırtı bir durum. adamı vezir de eder rezil de. dolayısıyla her akla gelene uymamak, güzelce bir köşede oturup beklemek gerekli. tabi bence yanlış anlayanın değil, yuvarlak yuvarlak konuşanların hatasıdır bu ve benzeri durumlar. yeri gelince göte göt demek lazım. başka türlü olmayabiliyor.

    evet bu bir keresinde beni rezil etti.