1. nedendir bilinmez her üniversiteli erkeğin aklının bi köşesinde olan birşeydir. artık onlar lisedeyken kızların hep üniversitelilerle çıktığından mıdır nedir.
  2. lise yıllarında kızların yüzüne bakmamasından ukte ile dolmuş ve üniversiteyi kazanarak canavarlaşmış bünyenin yapacağı eylemdir..çünkü artık lise babında elini sallasa ellisi vaziyete gelmiştir..bir öğrenci kimliğini göstermesi bile karizmayı tavan yapacaktır..
  3. bir çok yurdum erkeğinin üniversiteli olmanın müthiş karizmasıyla lise önlerinde endam gösterme nedeni
  4. istanbuldaki liseli kardeşlerimizin etek boyları, efenim tavırları makyajları ve de görüntü katasyılarının yüksekliği dolayısıylan sık sık gördüğümüz, hatta "olsa ya bi tane de bende offff" diye hayıflanıp "eğer varsa etrafınızda öyle bi liseli bana mesaj atın" diye serzenişte bulunabileceğim eylemdir.
  5. kadını meta olarak görme hastalığı ile, kişiliği henüz olgunlaşmamış, sizi üniversiteli olduğunuz için "ulu kişi" olarak görecek kızın üzerinde baskınlık kurma hastalığı birleşince ortaya çıkacak şeydir.

düzeltme: bu kişilerin hepsi böyledir demedim, fakat genelledim. genelleme dışı kişilere özür ve saygılarımı sunarım.