1. mezun olmak için aranan 2.0'ın dışında bir önemi yoktur teknik olarak.

    fakat ego tatmin aracı olarak kullanıldığı görülmüştür üniversite çevrelerinde.
  2. okulu bitirenler tarafından önemsiz olduğu sürekli empoze edilse de, ilk iş görüşmeme transkriptimle gidince mülakatçının ciddi ciddi notlarımı incelemesiyle önemli olduğuna inandığım hadise.
  3. tıp fakülteleri için pek bir önemi yoktur. zira iyi veya kötü bitiren doktor olmaktadır. tus ise zaten ayrı bir sınavdır ve ayrı bir çalışma gerektirir.

    yalnızca sene içi ortalamasının seneyi kolaylaştırmak adına bir önemi vardır. o da şöyledir ki; eğer ortalamanız yüksekse finale daha düşük bir puanla girersiniz ve sınıfı geçmeniz daha kolay olur.
  4. eğer kazandığınız bölüm hep düşlediğiniz bölümse ve geldiğinizde de hayal kırıklığına uğramadıysanız yüksek bir not ortalamasına sahip olmak bence o bölümü sizin kadar isteyip de gelememiş insanlara karşı borcunuzdur.yani sadece vicdanınız açısından önemlidir.
  5. akademik kariyer (yüksek lisans, çap, oraya buraya yatay-dikey geçişler) açısından aranan kriterlerden biridir. lakin çoğu şirket için okulda edindiğiniz bilgiler önemsiz olduğundan iş başvurularında sorulmayan şeydir.