1. öss den önce bir tv kanalında "sınav çok zor olacak üzgünüz ama sizi elemek zorundayiz" gibi saçma salak bir açıklama yapan ve ertesi gün bir kızın kendini dershanenin çatısından atmasına neden olan kişi söz konusu olaydan sonra tekrar tv ye çıkmış "sorular herkesin bileceği türden ve kolay korkmayınız" diye açıklama yaparak tepkileri başından savacağını düşünecek kadar da akıllı
  2. konusunda tek türkçe kitap olan "özdevinirler kuramı ve biçimsel diller" adlı kitabın yazarıdır kendileri.
  3. kendisi hacettepe üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde öğretim görevlisidir.
  4. kendisi o kadar güzel ders anlatır ki hala öss sezonu çıktığı programları yakaladığım zaman oturur dinler eski günleri yad eder hislenirim. az önce cnn türkteydi mesela göz yaşlarına boğuldum.
    ayrıca zamanında öss müfredatından lise 2 ve 3 konularının çıkarılmasına kıl olduğundan derslerinde söz etmiş, bir süre sonra ösym başkanı olup sazı eline alınca da bu durumu ortadan kaldırmıştır.
  5. 9:30'da başlayacak olan öss için 8:30'da okulunuzda hazır olun diyen ösym başkanı.

    herhalde bir sürpriz yapıp kahvaltı ısmarlayacak, aç gelin.
  6. 2010 yılında yaptığı sınavlardan birinde bir tane çift cevaplı soru bulunduran, tercih kılavuzu ve puan hesaplamalarının çıkması için haftalarca bekletip orada da yanlışlıklar yapan güzide kurum ösym'nin başkanı. öylesine oturuyor herhalde koltuğunda, sınav öncesi/sonrası da televizyonlara çıkıyor.