• atlas

  bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
 • videolar

 • görseller

  • ümraniye
 1. istanbul'un kürt kökenli nüfusunun büyük bir kısmını oluşturan , anadolu yakası semti.
 2. günden güne kalabalıklaşan buna rağmen ulaşımın çok zor olduğu,belli bir saatten sonra araç bulmanın,sokağa çıkmanın mümkün olmadığı,heryere uzak olan ,pazar uykularının,ders çalışmanın her an bir inşaat gürültüsüyle yerle bir olabileceği,genel olarak muhafazakar bir yapıya sahip ,hayattan nefret etme sebebi ,bütün üniversitelere uzak ilçe bozuntusu.
 3. lisede tarafımızdan ormaniye diye adlandırılan istanbul ilçesi.içinde birçok ayı veya hayvan türü barındırdığı için bu isim uygun görülmüştür.
 4. 2000 yılı verilerine göre yaklasik 620.000 kisinin yaşadığı, bir taraftan beykoz'a diğer taraftan sultanbeyli'ye sınırı olan ilçe. boğaziçi ve fatih sultan mehmet köprülerine rahat ulaşımı olan aynı zamanda akıllarda patlayan çöplük ve e tipi cezaeviyle yer eden ilçedir. ümraniye sapiğive ümraniyeli baba ejder 'i geçmek istemem. ana caddesi olan alemdağ caddesindeki 8 gerzek trafik isiği yüzünden tepeüstü'nden çarsiya 45 dk.da gelinen işkence diyari, büyüktür, kalabaliktir, çok çesitli tipte insan görmek mümkündür. son zamanlarda yapılan lüks daireli siteler ve alışveriş merkezleri ile istanbul'un yeni cazibe merkezidir.

  (bkz: ninja diyarı)