1. (bkz: xxx 1918'de izmirden bildirdi.)

ulan harbiden yettiniz artık. tarih kitaplarının anlattıklarını dogru bulmayıp aslında öyle olmadı diyen güruhtan birinin çıkıp ben ordaydım şöyle olmuştu demesini bekliyorum.

e be aklı evvel, sen bu ülkede doğup büyümedin mi? sen bu ülkenin eğitim sisteminde yetişip o eğitim sisteminin anlattıklarıyla büyümedin mi? bu ekstra bilgileri kimden aldın? yunanistanın çekildiğini hatta aslında bir kurtuluş savaşının hiç var olmadığını nerden öğrendin? madem öğrendin ve diyelim ki inanıyorsun öğrendiklerine; hala bu yalanın öğretildiği ülkede niye duruyorsun? ne kadar insansın, ne kadar gerçeksin de hala kalkıp türkiye cumhuriyeti devletine bir dava açıp, bu bir yalandır ahanda kanıtım burda, demedin? nasıl bir orospu çocuğusun da hala gelmiş, mustafa kemal atatürk tarafından, ulu türk milletinin desteğiyle kurtarılmış anadolu topraklarında kurulmuş türkiye cumhuriyetinin sana sağladığı özgür bir türk vatandaşı olma statüsüne sığınarak, türk menşeili bir websitesi olan itüsözlükte yazma hakkını kullanabiliyorsun?

eleştirirsiniz şu bu tamam da bokunu çıkardınız. yettiniz artık amk.

edit: o eksiye basan elini de sikeyim. sizin gibi orospu çocuklarına bu ülkede düşünce özgürlüğü şu bu bile tanınmamalı. sanılıyor ki bu ülkenin kürt sorunu, alevi sorunu, yok efendim ermeni sorunu falan var. bu ülkenin en büyük sorunu sen ve senin gibi tek amacı kendini bir şekilde var etmek olan, bunu yapmak için de vatan hainliğine kadar - evet üzerine basa basa söylüyorum bu yaptığın vatan hainliğidir - her türlü hareketi kendine hak gören karaktersizlerin varlığıdır.

yine peşinen edit: yazdıklarımı eksileyeni geçtim, silmeye kalkan editörün insanlığından şüphe ederim. yaşadığınız topraklara, yaşadığınız devlete ihanet etmekten vazgeçin artık.