1. kapalıçarşı dizinde olgun şimşek'in seslendirdiği mükemmel türkü.

üflediler söndüm
    karanlıkta gönlüm
    hiç bilmezdim ama
    derindeymiş pek derdim

bak içime gör beni
    tut elimden yak beni
    istemezsen bu aşkı
    otur baştan yaz beni

aklım nasıl şaşkın
    sevdam deli taşkın
    sen görmezsin amma
    narındayım ben askın

bak icime gör beni
    tut elimden yak beni
    istemezsen bu aşkı
    otur baştan yaz beni

söz: neşe şen
    beste: cem yıldız
    yorum: olgun şimşek
  2. son 2 gündür facebookta herkesin paylaştığı türkü haline gelmiştir. hayatında türkü dinlemeyen tikky kızların da paylaşması oldukça ilginç bi hal aldığından hala dinlemiş değilim.
  3. ya hani yüreğine bir taş oturur ya..

hani ağlamak istersin de o gözyaşları dökülmez, içinden çıkmaz da boğazında yumruk kalır ya..

işte bu türküyü ne zaman dinlesem öyle bir şey oluyor bende.. birisine ithaf etmem ya da birisini düşünerek dinlemem gerekmiyor.
    sanki bir anda sahnenin ışıkları kapatılıyor etrafım da loş bir ortam..

hiç kimse yok. hiçbir şey yok.

sadece saz eşliğinde bu türkü ve yürek hıçkıra hıçkıra ağlamak isterken, gözümün kenarında bekleyen yaşlar..

"bak içime gör beni
    tut elimden yak beni
    istemezsen bu aşkı
    otur baştan yaz beni"

ahh ulan!!!
  4. sessiz bi ortam düşünün ..o ortamda yorgunluktan yorulmuş tam da dinleniyorsun..sonra bianda böyle dın dın diye bi ilginç müzik sesi geliyor..daha kötüsü olmamış bi şarkı olmamış bi sesten..bi an pencereden kar geliyorşarkısını söyleyen sesine hayran bırakan insan bu mu dedim..sözler kötü müzik kötü..sevmiyorum ..
  5. bana mecnunum leyla'mı gördüm'ü anımsatan türkü... ikisi de birbirinden muhteşem...

olgun şimşek'in yanık sesinin ise hastasıyız. zaten böyle hem oyunculukta başarılı, hem sesi güzel adamlar yok mu, hayran olmamak elde değil... bir de üstüne kendisi de yakışıklı/güzelse, artık sözün bittiği nokta orası ölüyür efem... (bkz: robert downey jr.)

(konudan konuya sekişin de bu kadarı hagaten...)