• videolar+3

 • görseller

  • özlemek
  • özlemek
  • özlemek
 1. "bilinmeyen o büyük güne koşmak istiyor bu ruh,
  ama geçmek bilmiyor neşesiz zaman.
  üstelik doymayacaksın ona hani nerde, ne kaldı aklında bir gülen gözden başka?
  öp beni aşkım ıslak dudaklarınla, kalsın aklımda.
  sevmek istiyorum çaresizce..."

  cvp : kaç saat sonra cvp veriyorsun aşkım yaaaa
 2. özlenen kişiyi görmek uğruna insana yakıt ikmali yapılmış füze gücü veren duygu. ruhun bedenden çıkıp özlemin konusu olan kişiye ulaşmak için uğraştığı, bedeninse çaresiz kaldığı umutsuzluk durumu.
 3. uzunca bir süre (bazen iki-üç hafta bile uzun gelir insana) dönmeyeceğini, konuşamayacağınızı, göremeyeceğinizi, elinizden tutup dansa sürükleyemeyeceğini bildiğinizde o kişiyi düşününce bir boşluk hissetmenize sebebiyet veren olay.
 4. insansı duygu. öldüremeyiz bazı anılarımızı. hep yaşasın bizimle isteriz. bitmesin hiç deriz. ve hep hatırlar dururuz. özleriz. acı çekeriz çekmesine ama, işte... bir türlü kıyamayız silinmelerine.
 5. kavuşmaya korkmaktır esasında. çünkü bu duygu, özlem duyulan kavramı alıp götürmüştür sınırların ötesine, mükemmelliğe... ve geriye sadece bi korku kalır. asla güzel olmayacaktır hayal edildiği kadar. işte özlemek bu korkuyla kavuşma arasında sıkışmaktır aslında...
 6. sildiğimiz sandığımız yazılar vardır. oysa bir sonraki sayfaya geçtiğimizde kurşun kalemimizle sayfayı hafifçe (belki de bilinçsizce) karalayınca aslında bir önceki sayfaya yazarken ne kadar bastırarak yazdığımızı fark ederiz. karalamaların arasında geçmiş sayfaya ait yazıların beyaz beyaz parladığını görürüz. işte bu özlemektir...umulmadık bir anda çıkıverir karşımıza. yepyeni sayfalara daha önce yazılmamış yazılar yazmaya heveslenirken o hevesi kursakta bırakacak kadar derindir.hatta bazen de 3 - 4 sayfa öncesine dair karalamalar çıkıverir insanın karşısına, şaşırtır. hatırda kalandır özlenen, kağıtlarda bazen de. ama nerede olursa olsun hep varolandır.
 7. özlediğin, gidip göremediğindir
  ama, gidip görmek istediğin

  özlem, gidip görememendir
  ama gidip görmek istemen

  özlediğin, gidip görmek istediğin
  ama gidip göremediğin

  özlem, gidip görmek istemen
  ama, gidememen, görememen
  gene de, istemen


  (bkz: oruç aruoba)