• görseller

  • özel üniversite öğrencisi
  • özel üniversite öğrencisi
 1. buralarda okuyan kızların harcadığı makyaj paralarıyla güney afrika'da 12 milletin açlıktan kurtarılacağı rivayet edilir.
 2. eğer mühendislik, hukuk, tıp gibi her halükarda piyasası bulunan bir bölümde okumuyorsa, işsiz kalmak için avuç avuç para döken biçare insan evladıdır.
 3. okurken ayrı bir dert, mezun olduktan sonra ayrı bir dert insanıdır. önyargılı bünyelerde hazımsızlık hissi yaratır.
 4. hepsi olmasa da pek çoğunun 2+2=4 ü yapamayacak kapasitede olduğunu gördüğüm öğrenci modelidir. babam parayı veriyor nasıl olsa diyip okula geyik olsun diye gelen bu tiplerin arasında elbette düzgün öğrenci modelleri de mevcuttur. özellikle burslu okuyan kesim* diğer güruhtan kolaylıkla ayırt edilebilir. ancak bu düzgün öğrenci modelleri, okuldaki insan eksikliğinden ötürü hem kafayı yememeye hem de burdan mezun olmaya çalışmakatdır.
 5. makale, çizim, academic writing essayi gibi kendilerine zor gelen işleri parası neyse verip iyi devlet üniversitelerinden öğrencilere yaptıran, bu sipariş işler sayesinde derslerini geçerken devlet üniversitesindeki öğrenciye bir harçlık sağlamış olan öğrencilerin çoğunlukta olduğu öğrenci tipi. daha sonraki yıllarda o ödevleri yapan devlet üniversitesi öğrencisi mezun olup mühendis/mimar vs. birşey çıkıp bu arkadaşların babalarının şirketinde eleman olarak çalışmaya başlar. kendileri de okulu "bir şekilde" bitirip aldıkları diploma ve ünvan sayesinde yine babalarının şirketinde, ama yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarlar. şirketteki işleri devlet üniversitesinden mezun o elemanlar yaparken işler neticesinde elde edilen gelir bu arkadaşların olur. karşılığında da çalışanlarına bir maaş verirler. aynı sistem üniversiteden emekliliğe kadar böylece sürer.
 6. genellikle kıskanılan öğrenci tipleridir.çoğunun durumu iyidir ve bir kısmının altlarında son model arabalar vardır. fakat devlet üniversitelerinde okuyan öğrenciler tarafından daima kıskanılmıştır baba parasıyla okuyor diye. halkımızın büyük bir çoğunluğu özel üniversitede okuyan öğrencileri hiçbiyer kazanamamış barajı ucucuna geçip son tercihi olan özel bir üniversiteye girmiş diye düşünür ama çoğunda durum farklıdır.
  (bkz: bilkent)

  mbg- 322,465
  bilgisayar mühendisliği-319,017
  elektrik elektronik mühendisliği-327,358

  bu puanlarla gayette devlet üniversitelerine yerleşilebilir ama istediğin bölüm olur ama olmaz ki herkes istediği yerde okuyor mu?- hayır.
  dandik bi bölümde okuyanlar bile çamur atarlar yine de...gülersiniz onlara cunku onun okuduğu bölümü yata yata geçeceğinizi bilirsiniz ve bırakırsınız o insanı kendi haline eğlensin gariban diye.
  öte yandan bilkenttin essayi idi,sunumuydu midtermleriyle falandı filandı diye bir sürü olayı var.keşke sanılan gibi rahat bir okul olsa...ki çoğu özel üniversite de öğrenciyi kasar sanılanın aksine yan gelip yatılmaz özel üniversitelerde...
  ama her ne olursa olsun bilkentte dahi okusanız yine de size bok atılır bi yeri tutturmamış diye.bu durumda yapılacak tek bir şey vardır :
  münasip bi tarafınızla o malum kişilere gülmek...


  (bkz: ağzı olan konuşuyor)