merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

özür dilemeyi bilmeyen insanlar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bazı şeyleri kaybetmeye mahkum insanlardır.. bu bazen yakın bir dost olur bazen sevgili olur bazen bir aile ferdi olur..
  2. dostumdur bu insan kardeşimdir. hayatımda en çok değer verdiğim beş insandan biridir. ailem sevdiğim ve o dur benim için hayat. çok şey paylaştık onunla. öldüğümde musallaya koymasını isteyeceğim insandır. ama bu insan bilmiyor bu "özür dilerim" lafını. yıllardır bu böyledir. 2 mi 3 mü ne özür dilediği. ama bilmiyor özür dilemektir bazen sorunların çözülmesin sebebi. en azından huzur veriyo özür dilemek. özür dilemek dünyanın sonu değil ki.

karakteri öyle evet biliyorum. ama insan kırılıyor be sözlük. üşüyorum çok üşüyorum. çünkü sığınacak limanımın olmadığını düşünüyorum.

bazen tiksiniyorum hayattan. olanlardan. çocuk olmak ne güzel şeymiş. annenden özür dileyince bitiyordu kapanıyıordu konu.

alışmam gerek ama neye alışacağım bilmiyorum. üşümeye sanırım...
  3. sözlerinin içine baktığınız zaman anlarsınız hatalı olduğunun farkında olduğunu. lakin ne gurur ne anlayış. özür dilemek yoktur lugatlarında. geçiştirmeyi uygun görürler.
    zaman her şeyin ilacıdır felsefesiyle üstlerinden atmak isterler hatalarını...
    karşı tarafın gözünün içine baka baka...
  1. 1