• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. tamamen kendini güvende hissetmeme durumuyla alakalıdır...kişinin öpüşürken karşısındakine veya bulunduğu ortama duyduğu güvensizlik yüzünden gözlerini kapatıp kendini olaya tam anlamıyla verememesidir...
 2. karşındakini balık gibi görmeni sağlayacak eylemdir. "gelen var mı ki yakalanmayalım" diye kafasına takanlar gerçekleştirir genel olarak.
 3. izmir fuarda ahlak polisince uyarıldığım ve 2000yılı bahtsız bedevi ödülünü haketmemi sağlayan kanald anahaber görüntülerinde "iştee liseli gençler okuldan kaçıp öpüşürlerken gizli kameralarca görüntülenip polislerce uyarılıyor"diye haberimizin çıktığı günler gözönüne alındığında, halka açık yerlerde kesinlikle nöbetçi gözün 3-5 nöbetini alması durumudur.
 4. sevdiceğin seni öpmekten ne kadar zevk aldığını görmek için yapılabilecek eylem.
 5. güvesizlik ifade eden bir durum olduğu söylenen eylem. eğer bir sevgili gözleri açık öpüşüyorsa, ona güven olmazmış, sadakatsiz olurlar imiş.
 6. güvensizlikle, isteksizlikle hiç de ilgisi olmayan bir eylemdir. hayvanlar gibi sevdiğiniz kişiyle öpüşürken, onu dudaklarınızda mutlu görme zevkini tattıran bir eylemdir.
  (bkz: bakmaya doyamam sana)

  edit: hep açmıyorum, arada bir bakıyorum sadece, kötüleyip durmayın siz de canım...