• videolar

• +5 görseller

• ömer çelakıl
    • ömer çelakıl
    • ömer çelakıl
    • ömer çelakıl
    • ömer çelakıl
    • ömer çelakıl
  1. vakt-i zamanında kuranın şifresini çözdüğünü iddia etmiş kişi. pek inanan olmasa da yoluna devam etmiş, hala da devam etmekte ve gazetelere yazı sağlamaktadır. bi ara öldü dedikodları var iken vadi yurduna kadar gelip bana sms* yollama programları yaptırmaya kalkmış, bikaç ay görüştükten sonra vazgeçmem üzere iletişimimi anında kopardığım kişi. cerrahpaşa tıpta son senelerini yaşayan, 2 metrelik insan ötesi.
  2. kabala kökenli ebcet yöntemini, kur'an'a uygulaması ve rakamları biraz işine geldiği gibi yorumlaması dışında, kur'an'ı okuyup anlamaya, insanları düşündürtmeye çalışması bakımından takdir edilebilecek kişi.
  3. en baştan ismiyle kaybeden şahıs. millet,"kardeşim bu adam bizim aklımızı çelmeye çalışıyo, vurun kahpeye" nidalarını dışa vurmasa da mutlaka içinde bir yerlerde* saklayacaktır/saklamaktadır. mesela benim adım ve soyadım birleşince "cenabet olan adam" gibi birşey çıkıyor ortaya. tabii ki arkadaşlarım, "ooo tombalacı camel n'apıyon" veya "git aptes al da gel dürzü" demiyorsa da mutlaka derinlerde öyle bir etki kalacaktır. ha, olur da ömer abimiz soyadını "kısayoldandoğruyolailetenoğulları" ya da "doğrucu", o da olmadı "gülekonansevgikelebeği" olarak değiştirirse arkasından koşmayan kalmaz.
  4. tanırım kendisini, iyi gitar çalar. fender'i vardı bir zamanlar. aynı zoom 505'i paylaşırdık. muhabbeti de çok iyidir. ama bir ara ortadan kayboldu. sonra ilk önce korsan tezgahlarında, sonra da televizyonda boy göstermeye başladı. biz de vay anasını olduk tabi.
  5. alternatif ceviz kabuğu konuğudur kendisi. zannedersem istanbul üniversitesi'nde tıp okumaktadır.
  6. hayatımda gördüğüm en çılgın saç stillerinden birisine sahiptir. literatüre ömer çelakıl saçı diye geçmesini talep ediyorum.
  7. bir zamanların gözde ceviz kabuğu programcısı. sürekli kur'an şifreleri çözmesi ama nedense hep olduktan sonra aha bak ben demedim mi demesiyle tanınır. konuşmasında hafif bi acayiplik sezinlenir. yazdığı bir kitabı inceleme fırsatı bulmuştum. kitap aslen kur'an şifrelerini çözmeyle alakalı gibi görünsede moon tarikatıyla iligli olduğunu düşündüğüm sınır ötesi yayınlarından çıkmıştır ve içerisinde insanların tarih içindeki ruhsal gelişimlerini anlatan ve sonunda herkesin ruhani varlıklar olacağı gibi çeşitli iddialara sahiptir. kendisi daha sonra bu kitabı kendisinin yazmadığını sadece yayın evine elindeki yazıları verdiğini ve onların kitaplaştırdığını söylemiştir ama ne derece inandırıcı olabilmiştir bilinmez. uykusuz gecelerde can sıkıntısına iyi gelir.