• atlas

  bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
 • videolar

 • görseller

  • ölüdeniz
  • ölüdeniz
  • ölüdeniz
  • ölüdeniz
  • ölüdeniz
  • ölüdeniz
 1. fethiye'nin muğla'dan daha zengin olmasını sağlayan deniz. berraklığı ve temizliği ile türkiye'nin en güzel denizi dense yeridir, tatillerde birinci tercihimdir.

  babadağ'dan atlayarak burada yamaç paraşütü yapmanın tadına doyulmaz. 1900 metre yükseklikte, bir şort ve kaskla bu denizi seyrederek uçmanın zevki bambaşkadır.
 2. gerçekten de ölü olan deniz. fethiyeye gidenler kesinlikle cennetin bu kısmını da görmeliler. giriş parasını ödedikten sonra iki farklı plajdan istediğinizi seçip orada güneşlenebiliyorsunuz. şezlong ve şemsiye için ayrı ayrı para alındığını görünce öğrenci grupları isyan etse de, dalgadan uzak, dibi gözüken o muhteşem denizi görünce insanlar sakinleşiyor.
  fakat sanırım açıklarda garip deniz canlıları var. deniz bisikleti ile turlarken açıktan denize girenler, vücutlarında hiçbir kızartı yokken, kaşınmadan ve böcek ısırdığındaki gibi küçük acılardan bahsediyorlar. deniz biti olarak dalga geçilen bu canlıların aslında ne olduğu ise tam bir muamma.
 3. paraglaiding,parasailing gibi para kelimesine uygun sporların yapılabildiği yegane bölgelerden birisi.
 4. alanyada doğup büyümeme rağmen 4 senedir her yaz gittiğim süper tatil beldesi. en son gittiğimde gördüm ki belcekız plajını süper bir şekilde bakımdan geçirmişler, minder filan koymuşlar. artik canlısı da ölüsü kadar güzel.
 5. ölüdenizadı verilen koya, denizden dar bir boğazla girilmektedir. boğazın iki yanındaki sarp yamaçlar çam ağaçlarıyla kaplıdır. bu yüzden görülmesi oldukça güçtür. açık denizden doksan derecelik bir dönemeçle ak bir kumsala varılır, daha sonra da döne döne, bir göl görünümündeki koya girilir. yörede bu şaşılası yere ilişkin şu efsane anlatılır:


  balıkçılıkla geçinen bir baba-oğul, günün birinde bu sarp kayalar karşısında fırtınaya tutulur. oğul, kayalıklara yaklaşırlarsa, bir koya sığınabileceklerini söyler, karaya yaklaşmaya başlar. babaysa kayalara çarpmaktan korkmakta, burada koy olamayacağını yineleyip durmaktadır. aralarında tartışma çıkar. baba, tam kayaya çarpacaklarını sandığı an, bir kürek vuruşuyla oğlunu denize yuvarlar. dümene geçtiğinde bir de bakar ki deniz dönerek dümdüz bir koya açılmakta. koya girer, ama yıkılmıştır. oğlunun acısıyla o da canına kıyar. söylenceye göre ölüdeniz’in çevresinde insan yüzünü andıran bir kaya vardır. bu kaya, oğlanın taşlaşmış başıdır. fırtınalı havalarda “buraya gelin” diyerek gemicilere yol gösterir.