1. ali toprak --> top
    din kültürü ve ahlak bilgisi hocasıydı kendisi, nurdan mı yağdan mı her daim yüzü parlardı ve vücudu bir dünya, bir basketbol topu misali ortada orantılı bir şişkinlikten ibaret, boyu da 1.60 civarlarındaydı..
    (bkz: maltepe anadolu lisesi)
  2. galo kişi : galip çantay ortaokulda müdürümüzdü, bir arkadaş yakın mesafeden galo kişi diyerek sağlam bir sopa yemişti.
  3. kahramanmaraş dolaylarında 'domates ahmet' lakaplı aşmış bir tarih öğretmeni yıllardır dolanmaktadır, aynı lisede 'ayyaş' lakaplı bir fizik öğretmeni ve 'çılgın bakire' lakaplı bir matematik öğretmeni mevcut.
  4. kebo: isim ve soyadın ilk iki harfinin birleştirilmesiyle..
    apo: ismi abdullah olan hocaların genel lakabı
    daum: tip benzerliği ile..
    keş: derse sürekli içip gelen bir hocaya binaen..
  5. cinayet mehmet(zamanın sağ-sol olaylarında kendisine bıçak çeken öğrencisine silah çekerek bu namı almıştır)
    şuayip(saçı,boyu ve yürüyüşü aynı bu tiplemeye benzeyen psikoloji hocası)
  6. bizde de bir geometri hocası vardı. analalitik geometride türev konusu işlenirken yakup olan adı sınıfta sorulan y^3 (y küp) ün türevi sonrası yküp olmuştu. bir de naumoski'ye benzeyen bir kimya hocamız vardı. doğal olarak lakabı da naumoski olmuştu.
  7. minik kuş derdik yaklaşık 2 ton çektiğini sandığımız fizik hocamıza.sebebide x adlı biraz saf bir kız arkadaşımızın ayyy n.... hocamı ben onu çok seviyorum ya minik kuşum o benim diyerek hiç alakası olmayan bir muhabbete atlayışıdır.bir zeka minik kuş ve o cüssede bir hocayı nasıl bağdaştırılabilirmiş henüz çözülememiştir olay ve kişiler tamamen gerçektir zaten gerçek olmasa yıllardır her buluşmamızda bunu konu edip gülmekten altımıza vermezdik.