merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 24

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #günlük hayat
  5. #bilim ve teknoloji
  6. #anket
  7. #ilişkiler
  1. kemoterapinin kimyasal ilaçla tedavi demek olduğu. yıllardır birine kemoterapi gördü denildiğinde kanser olduğunu ışın tedavisi gördüğünü düşünürdüm ki onlar da onu anlatmak için söylüyorlar zaten. artık gülesim geliyor duyduğumda. nitekim grip olan biri antibiyotik kullanınca o da kemoterapi görmüş oluyor.
  2. yıllarca şans getirdiğine inandığımız, kolyelerimizde "dört yapraklı yonca" diye taşıdığımız bitki aslında eğrelti otuymuş. dört yapraklı yonca diye bir şey olması yapısı gereği imkansız.
  3. ananas ağacının aslında ağaçta yetişmediğini bodur otların arasında yetiştiğini öğrenmem.ben onu upuzun bir ağaç olduğunu hayal etmiştim.tabii ananası sadece markette satılırken gören bir insan olarak böyle hayallerimin olması son derece doğal.
  4. dirseğe takıldım ben. dilimizi değdiremiyormuşuz dirseğimize. bir de ne kadar sıksan da acımayan tek yerimiz dirsek derisiymiş. doğru lan hakkaten..
    (bkz: evde denemeyin)
    bilmeyenlerin denediğini görüyorum burdan bak...
  1. 24