1. 1) alfabemizin 9. harfi olup tek bir celsede söylenemez.sahip olduğu ünvanın "yumuşak" olmasından dolayı , namusumuza düşkün ceddimiz demişlerdir ki "bre bu yumuşak şey de neyin nesi , yoksa şeyini şey ettiğimin şeysi mi ! bre hiçbir kelime bunla başlamayacak ve de bu harf küçük harflerle konuşulacak" şeklinde yumuşak g'yi dışlamışlardır.sonuç olarak alfabenin en talihsiz kaderli harfidir.

2) argoda bir çeşit niteleme sıfatıdır.cinsel seçimi , dünyada hiçbir dişi kalmadığı zaman bile cinsel ihtiyacını karşılayabilecek olan kişi demektir.

muhtelif örnek:
    a: naber ulan metro seksüel
    b: hastir oradan yumuşak g!
  2. her zaman için g nin gölgesinde yaşamak zorunda kalmış clone muamelesi görmüş gariban harf. öbür g meşhurdur, göklerdedir, kendi adı vardır; bu ise ibnedir, eşcinseldir. taşak oğlanıdır eziktir. kendi ismi olmayan bir harftir, bu harfe bir kişilik kazandırmak açısından ismini "ğe" olarak okumayı teklif ediyorum.
    her harf bir bireydir, kişiliği vardır. iş başvurusuna gittiğinde demezler mi bu harfe:
    -g'nin yumşaasın sen.
    -sen git abin gelsin.
    -kahrolsun eşcinseller.
    -ezik klon.
    bunları duymayı haketmiyor bu harf. bir ismi hakediyor.
    sizler istermiydiniz böyle bir durumu:
    osman olan bi dedeniz var diyelim, siz de onun torunu osman olun, size yumuşak osman desinler? "desinler abi nolcak isim altı; üstü ben ipne deilim ki" dersiniz değil mi?
    nah dersiniz.
    ben 1984 doğumlu osman'ım, dedem başka ben başka, hem yumuşak sensin tüm gler sana girsin dersiniz.
    içinizdeki sesi dinleyin. bu harfe bir isim verin
    alıştırma yapalım: ğeeee ğeeeee ğğğeeee
    "khee" söz grubunu okumak gibi.
    şimdi akıllı olun, kimseye klon muamelesi yapmayın