1. yalanın dik alası. biri size bunu söylüyorsa bilin ki size aşık değil ama iyi bir insan olduğunuz için gözünüzdeki yerini de kaybetmek istemiyor. fakat dürüst te olamıyor. benim gözüm daha doymadı, nice aşklara yelken açıcam, sana yeterince aşık olmadığım için seni kesin aldatırım diyemiyor da böyle söylüyor.
    yoksa, sen kimsin de beni üzeceksin, belki ben seni üzecem, bu ne büyük bir öngörü, kahin misin sen arkadaşım, ya da bu ne cool'luk wow sen neymişsin de beni üzüyorsun, ben salak mıyım demezler mi adama? derler.
  2. anlamı kimin kime söylediğiyle son derece değişkenlik gösterir. yaş, cinsiyet pek önemli doğrusu. yaşanmış örnek; adam elli küsur, sonun başlangıcında. kadın otuz küsur, küsurlar şeyine vurmuş. kadın adama "çok iyisin ama ben seni üzerim" der. anlamı da tam olarak ; "sen benimle başedemezsin hacı amca bak sonra kıçından bile boynuz çıkar" dır.
    ya da: kız ondokuz, adam otuzbeşinde. adam kıza"çok iyisin ama ben seni üzerim" der. yani meali; "nuri alço prototipinin modifiye haliyim, ele güne rezil eder, ruh ve beden sağlığını bozarım. alabildiğine uzaklaşsan hayırlı olur"
    dürüst yaklaşımlar tabi, takdir ediyorum...