1. bayramlık aldığınız güzel, gıcır gıcır banknota göz diken hainlerin, bir sürü param var hepsini sana vereyim sen bir tek o parayı bana ver diyerek size bir sürü dandik bozuk para vermeleri ve kat kat değerli banknotu almaları. hala arıyorum.
  2. güneşin sırf kendisi için var olduğuna ve bu sebeple gittiği her yere onunla beraber gittiğine inanmak.bir be babasını dünyanın en güçlü adamı olarak görmek.
  3. kocaeli'yi,türkiye'yi ve dünyayı aynı yerin farklı isimleri zannetmek ve dolayısıyla istanbul'a nasıl arabayla gidildiğine mantıklı bir açıklama getirememek.
  4. anaokulunda öğlearası uykularından nefret etmek ve diğer çocukları da uyumamak için isyana teşvik ederek anaokulundan uzaklaştırılmak zorunda kalmak, bugünleri görememek. zira o çocuk şimdi büyümüş kah sınav arifesinde kah sunum, ödev yetiştirme derdinde uykudan bihaber hayat sürmektedir.
  5. yatakta ensesi bana dönük yatan annemin bana döndüğünde maymunumsu, kıllı bir canavara dönüşeceğini sanmak.

filmlerde öpüşen insanların dudaklarında jelatin olduğunu böylece öpüşebildiklerini sanmak ki henüz batman'in zehirli sarmaşıklı filmini de izlememiştim.
  6. sünnet döneminde ki -erkekler daha iyi anlayacaktır doğal olarak-, sigara içmenin adam olmak için gerekli bir adım olduğu palavrasına inanıp bu durumu çılgınca desteklemek..üstüne üstlük yapmayanlarla dalga geçmek..
    misal; ben o dönem sigaraya başlamış bir saf olarak evin önünde içtiğim sigara yüzünden ablama yakalanmıştım..ablam koşarak evdekilere durumu bildirmiş bense evde sigarayı bırakıcağımı anlatarak durumdan sıyrılmaya çalışırken ablam beni ispiyonladığı için ağlamaya başlamıştı..

a-anne
    b-ben
    bb-babaane
    aa-abla

a- napıyodun sen orda!!
    b-anne vurma bak,valla bırakçam
    bb-kızım bırakçakmış işte boşver
    aa-naptım ben ya
    b-abla yaktın beni
  7. insanların yaşının boyla orantılı olduğunu zannetmek, boyu uzun olan birinin kısa olandan daha büyük olduğunu düşünmek..
  8. annenin; "bugün cemre düştü" demesiyle cemrenin bir yerlere düştüğüne inanmak,sonra nasıl birşey acaba diye düşünmek. yetmeyip "havaya nasıl düşüyor acaba?" (hadi karayla denizi anladık da..) diye düşünüp anneye sormak.