merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• çocukken kurulan hayaller
  1. 1

çocukken kurulan hayaller

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. çocukken düşlenen olasılığı ya çok yüksek yada imkansız hayallerdir.ortası yoktur.

mesela benim çocukken imkansız sandığım hayallerim (ör:1 kg antep fıstığını tek başıma yemek) gerçekleşirken; kesin gözüyle baktığım düşlerim (ör:büyüyünce doktor olmak) asla gerçek olmadı.
  2. gerçeklikten uzak, sahiden çocuksu hayallerdir. mesela ben, nilüferin "kar taneleri" şarkısını çok severdim. her gece yatmadan önce sözlerini içimden tekrar ederdim. amacım şarkıyı unutmamaktı. büyüyecektim ve herkesler şarkıyı unutacak ama ben unutmayacaktım. bir gün gelecek ve o şarkıyla meşhur olacaktım. bu hayalim tek bir işe yaradı. hala şarkının sözlerini biliyorum.

alıcı kuşlar gibi başımın üstünde dönüp durmayın.
    kol kola girip yalnızlığım vurmayın yüzüme kar taneleri.
    aaahhh özledim hemde çok özledim ezberledim beklemeyi
    yollar benim umudumdur yolları kapatmayın
    yağmayın yollarımı durun kar taneleri.
    (not: sözleri o günlerde ezberlediğim gibi yazdım. kesin hatalar vardır. "alıcı kuşlar" ne ya?)
  3. minikken yıllarca kendi evde oturan biri olarak, başka bir eve taşınmanın ne kadar güzel olacağının hayalleriyle büyüdüm.
    istanbula gelince çok istemişim demek ki kol çantası yerine çek çek bavul taşıyan biri oldum.
    böyle hayalin ben tam ortasına dedirten durumdur.
  4. her şey olunabilinirdi çocukluk hayellerinde ama acı gerçek şu ki hiçbir şey olunamadı büyüyünce.
  5. bahçemizdeki kocaman ceviz ağacının en tepesine çıkıp orada sırtüstü yatmak ve yıldızları seyretmek isterdim.gerçi bu pek hayal değildi çünkü nedese düşebileceğim hiç aklıma gelmediğinden sadece çabucak büyümeyi isterdim.o ağaca çıkabilecek kadar.
  1. 1