merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

çim adam

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. 5 sene evveline kadar her 6-12 yaş arası çocuğun evinde bulunan,talaş kadın çorabı kombinasyonunun üzerine surat, tepesine çim tohumu dikilmiş hali. mutfak tezgahı üzerinde bekletilen bu kafaların saç vermesini bekleyen çocuklar makaslarıyla nöbet tutarlardı
  2. şu sıralar bir milyoncu mağazalarda gördüğüm, çocukluğumunda kafasına su döküp çimleri uzasın diye aylarca beklediğim bitki.
  3. tekrar görüp hemen satın aldığım,bir süre sonra da kafası yerine alt tarafından çim vermeye başlamasıyla bakakaldığım sevimli şey.
  4. çocuklar için sanal bebekten çok daha faydalı (faydası neyse onu da bilmiyorum, hah mutluluk belki) bi oluşum. en azından çim adam evden kaçamaz böylece çocuklar kendilerini camdan atmazlar. cok severdim ben küçükkene..
  5. bir ara moda olup unutulan şimdilerde tekrar satılmaya başlanan, taksim ve beşiktaşta sıkça rastlayabileceğimiz oyuncak mı başka birşey mi anlaşılmayan şey. şimdilerde satılanların daha afili, civcivli olduğu da gözlerden kaçmıyor.
  6. tehlike anında arkasını çeviriniz yıllarıydı.

ultra-gereksizdi. tek atraksiyonu kafasından çim çıkarmaktı. fakat buna rağmen inanılmaz derecede çekiciydi. yakışıklı ya da komik olduğundan değildi. hayır. keldi. şişmandı. şaşıydı. kelliği geçiciydi o kadar. kermeslerde satılırdı. kermesler altın yıllarını yaşadılar çim adam sayesinde. çok ekmek yediler. zeka küpü falan.
  7. eşşek kadar olmama rağmen gördüğüm anda seve seve aldığım bitkimsi. yetiştirilmesi şöyle oluyor kendisinin ilk alındığında 5 dk. suya yatırılıyor sonra sabah ve akşam olmak suretiyle hergün sulanır. 3 gün içerisinde yavaş yavaş saçları çıkmaya başlar kendisinin.

benimkinin de saçları bu sabah çıktmaya başladı. başladı mı çok hızlı uzuyor saçları. gidip gidip bakıyorum kendisine çocuk gibi. hiç çim adamım olmamıştı belki o yüzdendir belki de yaşlanıyorum gençleşmeye çalışıyorum bilmiyorum.
  8. tee küçücük bir çocukken aldığım ancak annem ve babam sağolsunlar onlardan bana sulamaya bakmaya fırsat kalmayan küçük değişik birşey. geçen sene bu sefer ben bakıcam diye aldım.ancak o da ne? sadece kafasında çıkmadı çimler. bir değişiklik yapmışlar. bu sefer hem kaşları hem bıyıkları hem de sakalları çıktı saçlarıyla beraber.
  1. 1