• videolar

1. tam manasıyla zırvalık.

zöge: terörist türküsüne ve içinde kürdistan kelimesi geçen saçmalığa, iyi hoş demediğimiz için kürtçü tosuncuklar alınmış. tüh yazık.
  2. duyanın kürdü devrimci sandığı türküdür. lan derebeylik sisteminden çıkamamış bir avuç zırtapozsunuz be, dağa çıktın silah çektin delikanlı oldun, güzelim benim kaşlarına sürme çek kedi sansınlar, adam ağasının emri ile karısını ona buna ikram eder sonra patronlara emek yiyenlere hedehede hoy, ya gözünü seveyim açın lan artık gözünüzü, bu kafayla sizden bir bok olmaz dünden önce ingiliz sikine oturdun dün fransiz sikine oturuyordun bugün amerikan sikine oturursun yarın kalkar başkasınınkine oturursun çünkü senin cesaretin ancak arkanda amcan abin ağan aşiretin olunca var.
    tanım itibarı ile üç beş zırtapozun çalıp sevindiği türküdür.
    (bkz: çingene çalar kurt oynar)
  3. kan davasını falan anlatıyormuş. derebeylik sistemindeyken demokrasi, devrim falan diyorlarmış... kızlar okula gitmeliymiş falan... güzel şeyler bunlar... *
  4. ohooooo ben diyorum ankara sen diyorsun götüm kara.

nette dolaşan bir facebook mottosu vardı hani: "dur allahını seversen diego zaten ortalık karışık"

barış böyle olmaz kardeşim benim. bu şarkıyla olmaz.
    bu şarkıyla olsa olsa anca kan olur.

zaten barış istediğini düşünmek de benim naifliğim.
    kusuruma bakma.
  5. kıçımla güldüren marşımsı. marş dediğin istiklal marşı gibi olur. her duyduğunda seni dimdik eden, kanını bile saygı duruşuna geçirtir.

hayır bazılarının yurtseverlik dediği ne oluyor, ben onu algılayamadım. ya beynim çok ufak ya da yurtsever dedikleri katiller onlar için ilah. şaka mısınız lan. sikicem marş dediğiniz şeyi, kırolar.

anneeğğmm ne çok ibne varmış, yazık lan size.