merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• çerezza sinema
  1. 1

çerezza sinema

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. peynir ve soğan aroma çeşnili belli şekli olmayan genelde ince, uzun ve burgulu mısır çerezi.

özellikle biranın yanında süper giden paket paket yiyebileceğim mısır çerezi. geçen dayanamadım 1 aile boyu ve 1 normal paket aldım 3 kişiye meze yapacakken neredeyse tamamını ben tükettim. sonra da spora gidip "way bu göbek niye erimiyor?" diyorum.

(görsel: çerezza sinema/87447)
  2. bu cips belli aralıklarla başka adlar altında piyasaya sürülür ve deli gibi satar. daha sonra kimsenin anlayamadığı bi şekilde tedavülden kalkar. çocukluğumdan beri bu kısır döngü içinde yaşıyorum ve buradan bu cipsin şimdiki üreticilerine yalvarıyorum : lütfen bu cips üretilmeye devam etsin.

not : deli gibi sevdiğim cips, sen yokken seni biftekli cheetos'la aldatıyorum ama ne yapabilirim insanların bazı ihtiyaçları var..
  3. çocukken yediğim çok sevdiğim cipsin yeniden piyasaya sürülmüş versiyonu. gel gelelim sevemedim ben bu versiyonu. ne bileyim aroması bir acayip geldi. olmamış eskisi gibi sanki.

daha iyisi için (bkz: çerezza muhabbet)
  4. küçüklüğümden hatırlıyorum ben bu lezzeti ama adı neydi anımsayamıyorum bir türlü. yıllardır ne zaman cips görsem aklıma gelirdi, bir de critoslar çıkmadan önce... ikisi de vardı 90larda. n'olduysa yok oldular ortadan. ben de dandik layslere kalmıştım o vakit, daha 6 yaşında "ulan patatesten cips mi yapılır?" diyordum. alaturkalarla filan geçti vakit. sonra... sonra bir gün geldiler! reklamlarıyla beraber gümbür gümbür geldiler. critos çıktığı günden beri bekliyordum bunu... ve geldi.

parmaklarıma yağ, kilolarıma kilo, sivilcelerime sivilce kattı. sağ olsun çerezza sinema, ama neden sinema? film seyrederken böyle şeyler yenir mi? o ağızda kart kurt ederken ne söylendiğini duyamıyorum lan ben. neyse yıllar sonra bu özlediğim lezzetle buluştuk ve ismi dışında her konuda anlaştık. yarın nikahımız var hepinizi bekliyoruz. (ne biçim bi giri oldu lan bu? gece gece hayrola...)
  5. eski cheetos'un yeni versiyonu. çerezza'nın dünyaya yaptığı en büyük iyilik. daha gördüğüm, bildiğim ilk gün herkese sordum, 2000'lerde insan olmaktan vazgeçtik de 90'larda çocuk olmaktan duyduğum gururla sordum hemide, "lan dedim bi çerez vardı, cheetos çıkarırdı, hani böyle, yamuk yumuk şekilli... tombiler zamanından kalma bildin mi?" her dört kişiden ikisi bilemedi kendi yaptığım ankette, bilenler de acaip fanatik çıktılar ben dahil. çocukluğumun tadını mı alıyorum, nooluyo bilmiyorum... ama bu sefer de üretimden kaldırma gafletinde bulunurlarsa gidip bombalarım. bu kadar söölüyorum...

yahut bu cipsi sevenler aramızda para birleştirip fabrikayı satın alcaz, başka yolu yok. beceremicekler zira, psikolojimizi belli periyodlarla alt üst ediyo manyaklar.
  6. harika bir cips. özellikle birayla çok iyi gidiyor daha önce de belirtildiği üzere. film izlerken zaten iyi.

kısacası yiyin gari! yok lan bu başka bir şeydi. neyse.
  1. 1