1. alman dilinde argo olarak birine ukalaca, arsız ve yüzsüzce yanıt vermek anlamına gelir bu kelime.
    ben de çok yeni duydum. bir dostum bu aralar sıklıkla kullanıyormuş meğerse. bayağı bir tekrar etti. kelimenin bırak anlamını kuruluşunu bile anlamadım ya neyse. böyle işte.
  2. babanneme sordum ki kendisi halis muhlis denizlilidir bağırmak, çağırmak, ani patlamak demekmiş. tabi bunu demeye çalıştı en azından. denizli şivesinden bir sözcük. yanılmıyorsam saldıray abi* patlatmıştı bunu.
  3. okan bayülgenden kaptıktan sonra kullanmaya başladığım ve aile büyükleri tarafından o da ne ki? şeklinde karşılandığım kelime
  4. sevgili anneciğimin başarıyla sergilediği olay.
    zira terlik atma becerisi yok.
  5. kesinlikle kabiliyet gerektiren bir durumdur..öyle her insan çemkiremez kardeşim...çemkirdiğini düşünsede yaptığı ya yüksek sesle konuşmaktır ya da kesinlikle mavi ekran vermiş haberi yoktur..yakın arkadaşlarımdan birisini de bu konuda üzerine tanımam kesinlikle,

şöyle ki;

malum şahsiyet telefondaki problem sebebiyle turkcell müşteri hizmetlerini aramaktadır ama her müşteri temsilcisi gibi gereksiz prosedürler, şirket politikaları vs. sebebiyle konuyu uzattıkça uzatmakta ve soruna çözüm bulmamaktadır...yaklaşık olarak 3. aramadan sonra ve her seferinde aynı sorunu farklı temsilcilere anlatmanın ardından çemkirmek için gerekli olan aktivasyon enerjisi aşılmış ve arkadaşım çemkirmeye başlamıştır,

+buyrun tcell musteri hızmetleri ben aylin size nasıl yardımcı olabilirim
    - aylin hanım bu sizi 4. arayışım ve önceden de faks gönderdim sistemde görebiliyosunuz ama daha önceki arkadaşlar daha sonra tekrar başvurmam gerektiğini söylüyolar
    + bi sn kontrol ediyorum.. bizden kaynaklanan bi durum değil biz faksınızı gerekli birime ilettik
    -ulen hanımefendi alt tarafı üyeliğimi iptal ediceksiniz ki bankada problem yaşamayım

..çemkirme başlıyo...
    + hanımefendi bakın ben öğrenciyim,faks göndermem gerektiğini söylediler gönderdim 3 gün geçti cevap alamadım..bu sizi 4. arayışım ve sürekli her seferinde hem banka için hem sizin için kontör harcıyorum ve bir türlü işleme koymuyorsunuz mağdur durumda kalıyorum sonrada en kaliteli hizmet diye çıkıp reklam yapıyosunuz bu mu sizin kaliteli hizmetiniz.....

bu çemkirme uzar gider....

ertesi gün arkadaşa turkcell 30 kontör göndermişti...

yine aynı şahsiyet bankanın aldığı yıllık işlem ücretini protesto etmek için bankayı aradığında hem öemkirip hem emraha bağlayarak;

hanımefendi ben öğrenciyim harç parasını zar zor biriktirdim ve siz durup dururken benden işlem ücreti alıyosunuz öğrenci olduğum halde şimdi ben harcı yatıramıycam ve bu yuzden hem cezaya giricek hemde aileme karşı mahçup durumda kalıcam

şeklinde bi çemkirmeyle 1 sene öncesine kadar alınan tüm işlem ücretini geri ödetmişti koskoca iş bankasına..

işte bunu her insan başaramaz..kesinlikle kabiliyet gerektirir çemkirmek..