• görseller

  • çekirdeksiz karpuz
  • çekirdeksiz karpuz
  • çekirdeksiz karpuz
 1. tüm tembel bünyeler adına canı gönülden olmasını istediğim,bir aralar üretildiğine dair duyumlar aldığım,lakin halen yeme şansına erişemediğim,çekirdek temizleme illetinden bizi kurtaracak yüzyılın icadı.

  (bkz: karpuz)
 2. en az on senedir piyasada olan karpuz. bi de bunun küp olan cinsi vardır, ki japon yapmış bilader denir.
 3. yıllardır, "ulan var ya şu karpuzun çekirdeği olmasa en sevdiğim meyve olur" diyerekten eksikliğini hissettiğim icat. piyasada olduğu yönündeki söylentilere de itibar etmemek lazımdır zira, çekirdeksiz karpuz diye satılan şey, küçük beyaz çekirdekleri olan karpuzdur ki o en kötüsüdür, çekirdekleri atsan atılmaz satsan satılmaz. şimdilik yine en güzeli, kesilen karpuzun çekirdeksiz göbeğini, herkesten önce kaşıkla çıkartıp yemektir.
 4. 90'lı yılların başında anadoluda dolaşan bir rivayete göre sabancı çekirdeksiz karpuz çıkaracaktı, ama hala bekliyoruz.
 5. manavlarda,marketlerde bolca bulunması için uğruna kampanyalar düzenlenesi karpuzdur.(evet karpuz çekirdeklerini ayıklayamayacak kadar tembelim)
 6. bir genetik kongresinde herkes icatlarını anlatıyormuş;
  ingilizler bizler balık ve devenin genlerini birleştirdik, kolestrolsüz et ürettik demişler.
  fransızlar; tavuk ve inek genlerini birleştirdiklerini bu sayede hızlı bir üreme gerçekleştirip et problemini ortadan kaldırdıklarını anlatmışlar.
  temel de;
  -biz, karpuz ve hamam böceği genlerini birleştirdik demiş. bu sayede karpuzu kesince çekirdekler sağa sola kaçıyor ve çekirdeksiz karpuz yiyoruz.
  (bkz: temel fıkraları)
  (bkz: moleküler biyoloji ve genetik)
 7. tahminen 5-6 sene önce yediğim karpuzdur. koskoca karpuzun içinde sadece 2 tane çekirdek vardı, ve lezizdi.