1. durmadan kötü konuşan, hayra konuşmayan, dedikodu yapan insanları tarif etmek için kullanılan deyim.
 2. bir toplumda aklın yerini duygular alırsa, çatal diller dört bir yanı sarar...
  bugünler de olduğu gibi...
 3. mecazi anlamı ve deyimsel kullanımı hariç, gerçekliği de mevcut olan dil çeşidi. ilk kez 97'de hindistan'da görülmüş. ondan sonra her zamanki gibi önce amerika'ya sonra avrupa'ya ve son olarak da hiçbir şeyden geri kalmamamız gerektiği için türkiye'ye sıçramış.

  hintliler tanrılarını emmek ve onlara bağlılıklarını göstermek için yapıyorlarmış. amerika, avrupa ve türkiye ? tabii ki seks için. tek seferde iki dil darbesi. kadının orgazm süresini yarıya indiriyor herhalde. kadın için benzersiz bir zevk olsa gerek.

  tatma duyusunu yarı yarıya kaybettiriyormuş. yaptıranların, bu kaybın sadece yemekte olduğunu umut ettiğini tahmin etmekteyim. ahanda haber;

  http://www.internethaber.com/...
 4. william goldingin ölmeden önce kaleme aldığı ancak tamamlayamadığı son kitabı. tamamlanmadığı halde anlamsız veya yarım halde bitmiyor, damakta tat bırakan doyurucu bir kitap. sineklerin tanrısından farklı olarak ilkel ve bireysel değil toplumsal yaşamdan doğan sistemize iç güdüler irdelenmiş.dişilik,doğurganlık, yaratma güdüsüyle gelen dengeleyici yıkım iç güdüsü,kader,tanrı inancı, yalnızlık gibi kavramlar alt üst iç dış edilmiş.okuyana afiyet olsun.