• görseller

  • çıplak gösteren gözlük
  • çıplak gösteren gözlük
 1. yakın tarihte iki firma, kadınları çıplak gösterdiğini söyledikleri resmen kartondan yapılmış gözlüklerden 125,000 adet satmaya başardı ve kısa sürede sağlam ciro yaptılar. tabii ki de kartondan yapılmış bir malzemenin hiç bir şeyi çıplak gösterme gibi bir durumu yoktu ve bunu satın alanlar ziyadesiyle hayal kırıklığına uğradılar.
 2. eskiden ilkokulların önünde duran pamuk şekercilerde satılırdı bunlardan, erkek çocukları alıp kızları korkuturlardı, ee kızlar da gidip kendileri alamadıklarından dolayı kaçarlardı ortalıklardan, komik gelirdi, eğlenirdik izledikçe.
 3. x-ray vb. teknolojilerle kıyafetleri saydamlaştırıp içini gösteren gözlük. genelde lise dönemindeki erkeklerin hayallerini süsler; tabi gözlük değil gözlükle görülebilecekler. tabi böyle bir gözlük üretilmedi -en azından bize söylendiği kadarıyla- fakat benzerleri yapılmadı değil, misal:

  - ab komisyonu hava alanlarında güvenlik için çıplak gösteren 'vücut tarayıcıları' nı kullanmayı önerdi,

  - japon icadı, karanlıkta çekim kalitesiyle adını duyurmayı amaçlayan bir telefonun adı şöyle duyuldu: ufak bir eklemeyle insanı çıplak gösteren bir kameraya dönüştürülebilir telefon.

  - yine japonlarca çıplak gösteren bir kamera sürüldü piyasaya, daha sonra yanlış üretim gerekçesiyle toplansa da.

  - nefis espriler yapıldı üzerine:

  * bunu sürekli japonların bulmasından yola çıkarak japon turistlerin sürekli ellerinde kamerayla gezmelerinin sebebi çözüldü.

  * nefis bir karikatüre malzeme oldu: çıplak gösteren gözlük (üzerinde soyun yoksa ananı s.kerim yazıyor)

  * bir de şöyle bir örnek: bir dönem hayallerini süsler abazan gençlerimizin, daha sonraysa gözlük olmasa bile çıplak gösteren araba, para, telefon vb. şeyler olduğunu öğrenirler.
 4. apple tarafında da bir uygulaması bulunan ve herkesin 2 dolar vererek indirip sadece saçma sapan bir oyunla karşılaştığı uygulamanın temelini oluşturan cümledir.