1. bağıra bağıra söylenebilecek en güzel yerin çalışılan yer olduğunu düşündüğüm (elbette yiyorsa) büyük ev ablukada şarkısı. bağıra bağıra söylenemiyorsa bile en çıldırılacak zamanda dinleyebil yeter, ilk dinlediğimden beri favorim.

  şarkıların diğerlerinin aksine canavar banavar değil de galvaniz gel biraz söyler ağırlıklı olarak, akustik konserlerde bile özellikle bu şarkı için çağırılır.

  sözlerin tamamı:

  uzun uzun zaman sonra
  ben de geldim bir noktaya
  bu noktadan aşağısı
  uçurumun başlangıcı

  kendimi tutucam
  çok sabırlı olucam
  ne yapıp edip sonunda
  ben çıldırmıcam, çıldırmıcam

  biraz lustral biraz da damla
  antidepresanla kol kola
  kış kış cinler yallah
  düzlüğe çıkar bu yollar, inşallah

  çıldırmıcam, çıldırmıcam
 2. büyük ev ablukada mı kaldı gençler. adam orçun oldu, o eski bilmemkaçkişinin bildiği grup mu kaldı? çıldırıcam. hatta çıldırdım.
 3. vizelerin, projelerin arasında günlerce sabahlayarak deliye dönmek üzereyken, loop'a alınarak bir yandan projeyle uğraşıp bir yandan da arka planda dinlenebilecek şarkıdır. insanın gecenin bir yarısıymış falan dinlemeden çıldırmıcam diye bağırası geliyor deli gibi. sonra da gereksiz bir neşe, bir enerji yüklemesi falan. garip.
 4. özellikle akustik versiyonuna bayıldığım parça.

  ve bağıra bağıra söylerken "...biraz ruslar biraz daha antidepresanla kol kola..." kısmını şarkının ve anlamını da sorgulamazken ben, meğer o kısım şöyleymiş;

  "...biraz lustral biraz da damla - antidepresanla kol kola - kış kış cinler yallah..."