• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar+1

1. bağıra bağıra söylenebilecek en güzel yerin çalışılan yer olduğunu düşündüğüm (elbette yiyorsa) büyük ev ablukada şarkısı. bağıra bağıra söylenemiyorsa bile en çıldırılacak zamanda dinleyebil yeter, ilk dinlediğimden beri favorim.

şarkıların diğerlerinin aksine canavar banavar değil de galvaniz gel biraz söyler ağırlıklı olarak, akustik konserlerde bile özellikle bu şarkı için çağırılır.

sözlerin tamamı:

uzun uzun zaman sonra
    ben de geldim bir noktaya
    bu noktadan aşağısı
    uçurumun başlangıcı

kendimi tutucam
    çok sabırlı olucam
    ne yapıp edip sonunda
    ben çıldırmıcam, çıldırmıcam

biraz lustral biraz da damla
    antidepresanla kol kola
    kış kış cinler yallah
    düzlüğe çıkar bu yollar, inşallah

çıldırmıcam, çıldırmıcam
  2. büyük ev ablukada mı kaldı gençler. adam orçun oldu, o eski bilmemkaçkişinin bildiği grup mu kaldı? çıldırıcam. hatta çıldırdım.
  3. vizelerin, projelerin arasında günlerce sabahlayarak deliye dönmek üzereyken, loop'a alınarak bir yandan projeyle uğraşıp bir yandan da arka planda dinlenebilecek şarkıdır. insanın gecenin bir yarısıymış falan dinlemeden çıldırmıcam diye bağırası geliyor deli gibi. sonra da gereksiz bir neşe, bir enerji yüklemesi falan. garip.
  4. özellikle akustik versiyonuna bayıldığım parça.

ve bağıra bağıra söylerken "...biraz ruslar biraz daha antidepresanla kol kola..." kısmını şarkının ve anlamını da sorgulamazken ben, meğer o kısım şöyleymiş;

"...biraz lustral biraz da damla - antidepresanla kol kola - kış kış cinler yallah..."